Connect with us

Polska

Uczestnicy gdańskich obchodów 4 czerwca podpisali „Deklarację wolności i solidarności”

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Magdalena Adamowicz

4 czerwca, przed Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, uczestnicy obchodów 4 czerwca podpisali „Gdańską deklarację wolności i solidarności”.

„Gdańska deklaracja wolności i solidarności” to dokument, który związany jest z tragiczną śmiercią byłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Jej twórcy twierdzą, iż wyraża one wartości, o które Adamowicz zabiegał. Oddaje również hołd tym, którzy walczyli z komunistycznym reżimem.

Znajdują się w niej postulaty, które mówią o potrzebie odnowy życia publicznego. Fundamentem nowego początku, jak głosi deklaracja mają być: wolność, solidarność i samorządność.

Pod deklaracją podpisali się m.in. byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski, były premier, Donald Tusk, żona Pawła Adamowicza, Magdalena Adamowicz oraz prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Czytaj także: Zofia Romaszewska odczytała list od prezydenta Dudy. Frasyniuk krzyczał „Konstytucja” [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

3 komentarze

3 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.