Connect with us

Polska

Teresa Czerwińska członkiem zarządu NBP

Dodano

dnia

Fot. Flickr/K.Maj/Kancelaria Premiera

Teresa Czerwińska przestała pełnić funkcję ministra finansów. Nie musiała jednak długo czekać na nową propozycję.

Teresa Czerwińska zrezygnowała z funkcji ministra finansów. Mówiło się o tym już od kilku miesięcy, lecz dopiero dziś informacja została oficjalnie potwierdzona. Jej miejsce w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego zajął Marian Banaś.

Czytaj więcej: Nowi ministrowie zaprzysiężeni

Zaraz po rekonstrukcji rządu pojawiły się informacje, iż Teresa Czerwińska otrzymała propozycję objęcia nowego stanowiska.

„Teresa Czerwińska dostała ofertę przejścia do zarządu Narodowego Banku Polskiego – potwierdzili reporterzy RMF FM. W zarządzie NBP są obecnie dwa wolne miejsca – i właśnie jedno z nich ma przypaść odwołanej dzisiaj minister finansów” – podała rozgłośnia radiowa RMF FM.

Teraz potwierdzają je redaktorzy serwisu 300polityka.pl, którzy skontaktowali się z Błażejem Spychalskim, rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. „Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek na wniosek prezesa Narodowego Banku Polskiego Teresę Czerwińską na członka zarządu NBP – potwierdził 300POLITYCE rzecznik prezydenta Błażej Spychalski” – czytamy.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.