Connect with us

Polska

Andruszkiewicz o byłych prezesach Trybunału Konstytucyjnego: „Odebrać uposażenia”

Dodano

dnia

Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog
Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog

Poseł Adam Andruszkiewicz skomentował obecność byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego na „Marszu Wolności” organizowanym przez Platformę Obywatelską, Komitet Obrony Demokracji oraz .Nowoczesną, który odbył się 12 maja w Warszawie. Na scenie głos zabierali również: prof. Andrzej Rzepliński oraz Jerzy Stępień, co według posła koła Wolni i Solidarni – powinno wiązać się z konsekwencjami.

„Musimy odzyskać pełnię wolności, tak jak ona jest zapisana w naszej konstytucji […] Proszę, byśmy stanęli na straży rządów prawa w Polsce, na straży wolności. Wolność to odpowiedzialność, to odwaga, zrozumienie tego, co jest konieczne teraz, co jest konieczne później – mówił prof. Rzepliński.

„Ten marsz jest również w imieniu tych, którzy za taką wolność oddawali swoje życie, w tym również tych Polaków, którzy dziesiątkami tysięcy oddawali swoje życie” – podkreślał w swoim przemówieniu na „Marszu Wolności”.

 

Andruszkiewicz krytykuje były prezesów TK

„Sędziowie Rzepliński i Stępień, którzy występują na partyjnych marszach, powinni tracić swoje przywileje i być pozbawiani uposażenia. Albo budujemy porządne państwo, które traktuje wszystkich równo, albo pozostaniemy kastowym państwem teoretycznym. Popieracie?” – napisał poseł na swoim profilu na Twitterze.

Źródło:
Adam Andruszkiewicz/Twitter

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.