Connect with us

Polska

Beata Szydło o propozycji Mateusza Morawieckiego. „Ta ustawa będzie szybko”

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Premiera

Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów, była gościem audycji w radiu RMF FM. Tematem rozmowy był protest opiekunów osób niepełnosprawnych oraz propozycja Mateusza Morawieckiego dotycząca utworzenia funduszu wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenia nowego podatku dla najbogatszych, tzw. daniny solidarnościowej.

Szydło poprosiła rodziców osób niepełnosprawnych o zakończenie protestu i powrót do domu. Była szefowa polskiego rządu twierdzi, że obietnica Mateusza Morawieckiego złożona podczas wczorajszego spotkania zostanie zrealizowana.

„Proszę o zaufanie i o to, żeby rodzice z dziećmi wrócili do domu, bo ta ustawa będzie, będzie przegłosowana, przyjęta. Pomoc będzie skierowana, natomiast ja wiem, że to są ogromne emocje, duże oczekiwania, ale myślę, że dzisiaj ze względu na to, żeby dzieci miały dobre warunki, warto zakończyć ten protest” – powiedziała.

Beata Szydło dodała, że „ta ustawa zostanie wprowadzona szybko”. „Ta ustawa będzie szybko. Jeżeli ona powstanie w tych najbliższych kilku, kilkunastu dniach, to jest bardzo szybkie tempo. Wszystkim nam zależy na tym, żeby nie ścigać się z czasem, tylko żeby przygotować dobre prawo, dobre rozwiązanie, szybko je przyjąć i żeby ta pomoc do rodziców dzieci niepełnosprawnych trafiła” – oświadczyła.

My udowodniliśmy przez 2 lata, że się wywiązujemy ze zobowiązań. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że nawet trudne problemy, trudne tematy rozwiązujemy. Tak będzie i tym razem” – dodała.

Propozycja Morawieckiego

Podczas spotkania z rodzicami osób niepełnosprawnych Mateusz Morawiecki zapowiedział, iż w najbliższym czasie zaproponuje utworzenie funduszu wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej.

„Ludzie maja równe szanse, możliwości. Te obietnice, które realizujemy od 2 lat, chcemy kontynuować i dzisiaj poczynimy następny krok. Dzisiaj chcemy zaproponować, żeby ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los, zostali dodatkowo wsparci” – powiedział.

„Dlatego zaproponujemy w najbliższym czasie specjalną daninę solidarnościową. Taką, żeby najbardziej zamożni ludzie, najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących. W ten sposób utworzymy też specjalny fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych” – dodał.

Morawiecki zdradził, że projekt ustawy w tej sprawie zostanie przygotowany do połowy maja.

Źródło:
300polityka.pl, wMeritum.pl, RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.