Connect with us

Polska

Beata Szydło zapowiada dwa projekty socjalne: emerytura dla mam i premia za urodzenie dziecka [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

YouTube/Fakty RMF FM

Beata Szydło była gościem Roberta Mazurka w porannej audycji na antenie rozgłośni RMF FM. Podczas rozmowy była premier przyznała, że rząd pracuje nad dwoma socjalnymi rozwiązaniami skierowanymi do matek.

Szydło, która aktualnie pełni funkcję wicepremiera oraz przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów, zdradziła nad czym aktualnie pracuje. „Może powiem teraz, nad czym pracujemy w tej chwili, czym zajmuje się komitet społeczny w perspektywie długo- i krótkofalowej” – powiedziała odpowiadając na pytanie Roberta Mazurka, który oświadczył, że Polacy mają prawo dowiedzieć się „za co jej płacą”.

„Wczoraj było posiedzenie komitetu społecznego, rozmawialiśmy na temat projektów i programów dla młodzieży i dla rodzin. Było spotkanie m.in. z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się właśnie tymi tematami” – dodała. „Natomiast w tej chwili przygotowywane są również projekty ustaw dotyczące emerytur dla mam, to, co zostało zapowiedziane przeze mnie na konwencji w Warszawie, premii za urodzenie dziecka” – ujawniła.

Szydło podkreśliła, że oba projekty po wakacjach trafią do Sejmu. Wyraziła również nadzieję, że zostaną uchwalone do końca roku, a obowiązywać zaczną od 2019 roku.

Była premier odpowiedziała również na pytanie, dlaczego nie spotkała się z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami. „Ja z niepełnosprawnymi spotykam się i współpracuję na bieżąco. Natomiast, jeżeli chodzi o protest w Sejmie, mogę powiedzieć tak, że przede wszystkim dobrze, że się zakończył. Myślę, że wszyscy mamy świadomość tego, że w tej chwili są konieczne zmiany systemowe, nad którymi również rząd pracuje” – oświadczyła.

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.