Connect with us

Polska

Bronisław Komorowski zabrał głos po przesłuchaniu w prokuraturze. „PiS chce odwrócić uwagę od swojego blamażu”

SejmLog

Dodano

dnia

Bronisław Komorowski został przesłuchany w prokuraturze. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania były prezydent poświęcił chwilę dziennikarzom.

„Nie ma wolności bez prawdy, także bez prawdy o kłamstwie smoleńskim uprawianym przez PiS od ośmiu lat” – powiedział Komorowski.

„Nie sadzę, żeby przesłuchanie mnie wniosło coś nowego do śledztwa. Tu nie chodzi o jakąś szczególną wiedzę, której zresztą nie posiadam, tylko o coś zupełnie innego. PiS chce odwrócić uwagę opinii publicznej od swojego kompletnego blamażu, od kłamstwa smoleńskiego uprawianego przez to środowisko od ośmiu lat” – dodał.

Komorowski był przesłuchiwany ws.  niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku. Chodzi m.in. o o brak zarządzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy. Przeprowadzone po sześciu lata ekshumacje wykazały, iż szczątki niektórych osób znajdowały się w innych trumnach. Zdarzyły się również przypadki zamiany ciał.

O tym, że Komorowski zostanie wezwany na przesłuchanie informowaliśmy na portalu SejmLog 10 kwietnia. „Prokuratura: b. prezydent B. Komorowski wezwany na przesłuchanie w postępowaniu dotyczące niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku” – podawało wówczas Polskie Radio.

W zeszłym roku zeznawał Tusk

3 kwietnia 2017 roku w Prokuraturze Krajowej w Warszawie zeznawał Donald Tusk. Były premier został wezwany w charakterze świadka ws. śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy przeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po zakończeniu przesłuchania w rozmowie z dziennikarzami Tusk tłumaczy, że ze względów prawnych nie może opowiedzieć o jego przebiegu. Ujawnił jedynie, że pytania śledczych dotyczyły „tak zwanego zakazu otwierania trumien ofiar katastrofy”.

„Wyjaśniałem to publicznie wielokrotnie: nikt takiego zakazu nie wydawał. O tym, w jaki sposób postępuje się w takich sytuacjach, precyzyjnie opisują procedury. One były wtedy i dzisiaj takie same. I dlatego nie należy politycznie wykorzystywać tej tragedii i przepisów prawa jako takiego młota na opozycję, czy oponentów, bo szczególnie w takiej sprawie nie powinno się tego robić” – mówił wówczas były premier.

Źródło:
TVN24, dziennik.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.