Connect with us

Polska

Czaputowicz: nie sądzę, by do spotkania Kim Dzong Una i Trumpa doszło w Warszawie

SejmLog

Dodano

dnia

Minister Jacek Czaputowicz
Minister Jacek Czaputowicz, www.msz.gov.pl

Jacek Czaputowicz, szef polskiego MSZ, zabrał głos ws. doniesień dotyczących spotkania Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem. Zgodnie z nimi jednym z miast, w którym mieliby się spotkać przywódcy, jest Warszawa.

Informacja o tym, że przywódcy Korei Północnej i USA mogliby spotkać się w Warszawie została podana przez serwis internetowy Bloomberg.com. Dziennikarze wytypowali dziewięć miast, w których mogłoby dojść do spotkania na szczycie. Wśród nich, oprócz stolicy Polski, znalazły się: Bangkok, Praga, Genewa, Helsinki, Singapur, Sztokholm, Oslo i Ułan Bator.

Głos w całej sprawie zabrał szef polskiego MSZ, Jacek Czaputowicz, który przyznał, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny. „Myślę, że Stany Zjednoczone mają to już opracowane. Chciałbym, żeby to było w Warszawie, ale nie sądzę, żeby to było w naszym mieście. Myślę, że Amerykanie z Koreańczykami rozwiązują tę sytuację. Są względy logistyczne. Polska była wymieniana przez dziennikarzy. Jesteśmy dość oddaleni od Korei Północnej”  – powiedział w rozmowie z Polsat News.

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadali się zagraniczni eksperci, którzy zwracali uwagę na fakt, iż Kim Dzong Un, podobnie jak jego ojciec i dziadek, w podróże zagraniczne udaje się pociągiem (do tej pory odbył zaledwie jedną, do Chin w marcu tego roku). Oznacza to więc, że wszystkie podane wyżej lokalizacje, oprócz stolicy Mongolii, kolokwialnie mówiąc – odpadają.

Źródło:

Polsat News, Bloomberg

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.