Connect with us

Transmisje

Debata plenarna Parlamentu Europejskiego z udziałem premiera Morawieckiego [WIDEO]

Dodano

dnia

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje pierwsze wystąpienie przed Parlamentem Europejskim. Dyskusję o przyszłości europejskiej wspólnoty zdominowały jednak pytania posłów o polską reformę sądownictwa.

Mateusz Morawiecki zaproponował też unii wizję Europy 4.0: „bezpiecznej, zdającej sobie sprawę z geopolitycznych wyzwań, społecznie wrażliwą i solidarną”.

– Między Polską a Parlamentem Europejskim jest bardzo wiele wspólnego. Było to widać w debacie, również z naszymi adwersarzami w kilku aspektach. Gdyby nie to, że niektórzy posłowie trochę nie bardzo rozumiejąc specyfikę wychodzenia z postkomunizmu i zmianę, poprawę efektywności wymiaru sprawiedliwość, to ta debata jeszcze bardziej spełniłaby moje oczekiwania i myślę, że byłaby jeszcze bardziej owocna. Cieszę się, że to w sumie w dużym stopniu miało miejsce

– komentował już po debacie w Parlamencie Europejskim.

[SONDA] Jak oceniasz wystąpienie premiera Morawieckiego na forum Parlamentu Europejskiego?

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.