Connect with us

Polska

Joanna Lichocka o projekcie „Zatrzymaj Aborcję”: jest nieludzki. Bosak zarzuca jej dezinformację

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0

Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, skomentowała obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Polityk partii rządzącej nazwała go „nieludzkim”.

„Chciałabym zaznaczyć, że ja jestem przeciwna temu projektowi. To nie jest projekt PiS, ale projekt Kai Godek, projekt obywatelski. Jest to projekt, który w przypadku dramatycznego wyboru pomiędzy życiem i zdrowiem matki a życiem dziecka, jednoznacznie opowiada się po stronie dziecka. Tymczasem, niezależnie od prywatnych poglądów, nie wolno nakazywać matce heroizmu. Ona sama musi mieć możliwość podjęcia tego wyboru. Cierpienie nie powinno być nikomu narzucane” – powiedziała Lichocka podczas spotkania z wyborcami w Bochni (cytat za pch24.pl).

„Wprowadzenie tej ustawy jest być może zgodne z nauczaniem Kościoła, ale sprzeczne z realiami polityki społecznej. Osobiście uważam, że mierzony ludzką miarą ten projekt jest nieludzki. To rzekome opowiadanie się „za życiem” środowisk forsujących projekt z mojej perspektywy ma za zadanie realizację innych celów, które nie mają nic wspólnego z obroną życia” – dodała.

Wcześniej Lichocka dodała również, że partia rządząca nie postępuje wobec projektu opieszale. „Ustawa znajduje się na etapie konsultacji w komisjach, w normalnym trybie” – powiedziała.

Reakcja Godek

Na słowa Lichockiej zareagowała działaczka prolife, Kaja Godek, która zamieściła wpis w serwisie Twitter.

„Joanna Lichocka mówi, że „Zatrzymaj Aborcję” nie jest projektem PiS-u. To prawda – jest projektem obywateli. Ale jeśli PiS nie chce „ZA”, to nie chce też tych obywateli i niech nie zabiega przed wyborami o ich głosy. Po co głosować na kogoś, kto potem gardzi własnymi wyborcami?” – napisała.

Bosak: poseł Lichocka dezinformuje

Głos w całej sprawie zabrał również Krzysztof Bosak, jeden z liderów Ruchu Narodowego, który zarzucił posłance Lichockiej dezinformację. Chodzi o jej wypowiedź dotyczącą rzekomego zmuszania matek do rodzenia dzieci, nawet w przypadku zagrożenia życia. Taki zapis w ustawie „Zatrzymaj Aborcję” się nie znajduje.

Bosak twierdzi, że po publikacji powyższego wpisu Joanna Lichocka zablokowała jego konto w serwisie Twitter.

Źródło:
Twitter, pch24.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.