Connect with us

Polska

Joanna Schmidt nie wyklucza, że będzie kandydować na prezydenta Poznania

Dodano

dnia

Joanna Schmidt foto. Rafał Zambrzycki
Joanna Schmidt foto. Rafał Zambrzycki

Joanna Schmidt, była posłanka Nowoczesnej, nie wykluczyła, iż w zbliżających się wyborach samorządowych zostanie kandydatką na prezydenta Poznania.

Schmidt opublikowała w serwisie Facebook wpis, w którym przyznała, iż nie wyklucza startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Była posłanka Nowoczesnej, która opuściła partię wraz z Joanną Scheuring-Wielgus oraz Ryszardem Petru, miałaby ubiegać się o urząd prezydenta Poznania. Schmidt oznajmiła, że swoją decyzję ogłosi „w najbliższych tygodniach”.

„Czy Poznań będzie miał po raz pierwszy w historii kobietę – prezydenta? Czas iść do przodu. Wiele osób namawia mnie do startu. Decyzję podejmę w najbliższych tygodniach” – napisała Schmidt na Facebooku.

Prezydentem Poznania jest Jacek Jaśkowiak, który już zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Poparcia udzieliły mu Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna. „Kilka lat temu miałem marzenie o Poznaniu dorównującym Zachodowi. Udało mi się to marzenie spełni” – powiedział Jaśkowiak na oficjalnej konferencji prasowej. „Cieszę się, że będziemy dalej rozwijać Poznań we współpracy z Nowoczesną. Jestem dumny z tego że mogę uczestniczyć w tym połączeniu sił. Wygrana w dużych miastach jest ważna dla przyszłości naszego kraju” – dodał.

„Poznań nie jest wyspą, jest stolicą Wielkopolski ale władzę trzeba sprawować współpracując z innymi samorządami” – przyznał.

Czytaj także: Jacek Jaśkowiak kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Poznania

Kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania jest Tadeusz Zysk, który nie należy do Prawa i Sprawiedliwości, ale od wielu lat sympatyzuje z partią.

„Patrzę na Poznań, miasto, z którym jestem związany od lat. Widzę, że jego potencjał teraz się marnuje i że warto podjąć walkę o nowy kształt Poznania. Na miarę jego potencjału i tradycji” – mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

 

Źródło:
Facebook, SejmLog, Gazeta Wyborcza

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.