Connect with us

Polska

Kaczyński o spadku PiS w sondażu: „Wiemy jak są prowadzone i w związku z tym jesteśmy pełni optymizmu”

Dodano

dnia

Jarosław Kaczyński fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Dziś odbyła się wspólna konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, na której wspólnie poinformowali o Konstytucji dla Nauki (Ustawa 2.0). Dziennikarz stacji TVN, Jakub Sobieniowski mimo wyraźnej prośby o pytania dotyczące tematu spotkania spytał o sondaż Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN, w którym Zjednoczona Prawica traci 12 pkt. procentowych. Do sprawy odniósł się prezes PiS.

„Chciałem złożyć pewną ważną deklarację odnoszącą się do bardzo ważnej sprawy, bo polska nauka to jest bardzo ważna sprawa i z całą pewnością bardzo ważnym przedsięwzięciem jest podjęcie próby jej przebudowy instytucjonalnej, a co za tym idzie, naprawy, doprowadzania do tego, żeby potencjał stu tysięcy polski naukowców był dużej lepiej niż w tej chwili wykorzystywany. Sprawa tej ustawy była przedmiotem różnych kontrowersji. Zresztą w dalszym ciągu jest przedmiotem różnych kontrowersji, ale chciałem bardzo jasno i wyraźnie powiedzieć, że ja tę ustawę popieram i uczynię wszystko, żeby ta ustawa przeszła” – zadeklarował na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

 

Kaczyński i Gowin o Konstytucji dla nauki

Konstytucja dla nauki miała różne wersje. Ta wersja, która jest w tej chwili, która jest już przedłożona w Sejmie, i mam nadzieję, że w stosunkowo niedługim czasie będzie uchwalona, naprawdę nie zagraża ani samorządności środowisk naukowych, ani nie zagraża mniejszym uczelniom, więc nie stoi w sprzeczności z polityką zrównoważonego rozwoju” – przekonywał prezes Kaczyński.

„Chciałbym bardzo serdecznie podziękować prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za to poparcie. W ostatnich tygodniach wielokrotnie spotykaliśmy się, analizowaliśmy ten dokument, jego ostateczny kształt nosi na sobie także ślad uwag pana prezesa Kaczyńskiego. Ta ustawa powstawała w bardzo szerokim dialogu ze środowiskiem akademickim. To był dialog unikalny” – mówił z kolei Jarosław Gowin.

„Na taką skalę po 1989 roku nie organizowano żadnych konsultacji społecznych z zainteresowanymi grupami zawodowymi. Projekt, mimo tego, że budzi wątpliwości i obawy, został poparty przez wszystkie reprezentatywne gremia środowiska akademickiego” – zaznaczył.

 

Kaczyński spokojny o sondaże

Jakub Sobieniowski spytał szefa Prawa i Sprawiedliwości o odniesienie się do informacji na temat nowego sondażu Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN, w którym partia rządząca traci 12 pkt. procentowych. Według badania, wyraźnie zyskała Platforma Obywatelska oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.

„Z szacunkiem odnosimy się do wyników i z pokorą do wyników badań, ale też wiemy jak są prowadzone i w związku z tym jesteśmy pełni optymizmu” – odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Źródło:
TVN, Konferencja prasowa "Konstytucja dla nauki"

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.