Polska

Czarnecki o Krasnodębskim: „Podtrzymuje, że Tusk powinien wziąć obywatelstwo niemieckie”

Dodano

dnia

Flickr/Science Europe

Dziś na SejmLog.pl informowaliśmy o decyzji eurodeputowanych, którzy wybrali Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Po głosowaniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem samego zainteresowanego oraz jego kolegów, innych europosłów PiS: Ryszarda Czarneckiego oraz Ryszarda Legutko.

Rywalem Krasnodębskiego w walce o funkcję wiceprzewodniczącego PE był estoński polityk frakcji Zielonych, Indrek Tarand. W głosowaniu Polak zdobył jednak większą liczbę głosów. Naszego rodaka poparło 276 eurodeputowanych, zaś Estończyka – 193.

Czytaj także: Zdzisław Krasnodębski nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego

Po zakończeniu głosowania Krasnodębski spotkał się z dziennikarzami. Towarzyszyli mu: jego poprzednik Ryszard Czarnecki oraz inny europoseł PiS, Ryszard Legutko. Ten pierwszy opublikował w serwisie Twitter fotografię wykonaną podczas briefingu. Opatrzył ją autorskim komentarzem na temat swojego następcy.

„Na briefingu z prof.Legutko i ze mną Z. Krasnodębski podkreślił, że podtrzymuje swój pogląd wyrażony w zeszłym roku na TT, że Tusk powinien wziąć obywatelstwo niemieckie. Mamy konsekwentnego nowego wiceszefa PE” – napisał (pisownia oryginalna).

Komentarz Czarneckiego dotyczy wpisu, który Zdzisław Krasnodębski zamieścił w serwisie Twitter w marcu zeszłego roku. Przy okazji zbliżającego się wyboru szefa Rady Europejskiej oświadczył, że ubiegający się o drugą kadencję na tym stanowisku Tusk „powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie”. „Donald Tusk jest kandydatem innych państw, forsowanym głównie przez Niemcy” – dodał.

Po kilku godzinach zamieścił kolejnego tweeta. „Mam nadzieję, że tak będzie – w najbliższych dniach Tusk złoży oświadczenie, że nie uzyskawszy poparcia PL, wycofuje swą kandydaturę. Wtedy: chapeau” – napisał.

Ostatecznie Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję. Forsowany przez polski rząd Jacek Saryusz-Wolski, nie był brany pod uwagę.

 

Kliknij by skomentować
Exit mobile version