Connect with us

Parlament Europejski

Zdzisław Krasnodębski nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Science Europa

Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, został nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Zastąpił na tym stanowisku swojego kolegę z PiS, Ryszarda Czarneckiego.

Rywalem Krasnodębskiego w walce o funkcję wiceprzewodniczącego PE był estoński polityk frakcji Zielonych, Indrek Tarand. W głosowaniu Polak zdobył jednak większą liczbę głosów. Naszego rodaka poparło 276 eurodeputowanych, zaś Estończyka – 193.

Zdzisław Krasnodębski zastąpił na stanowisku wiceprzewodniczącego UE innego europosła PiS, Ryszarda Czarneckiego. Ten 7 lutego został odwołany z piastowanej funkcji. Za odwołaniem polskiego polityka głosowało wówczas 447 europosłów, przeciwko było 196, zaś wstrzymało się 30.

Odwołanie Czarneckiego związane było z jego wypowiedzią dla portalu Niezależna.pl. Polityk komentował udział europosłanki Platformy Obywatelskiej, Róży Thun, w reportażu niemieckiej telewizji ARD. Były wiceprzewodniczący PE porównał przedstawicielkę partii opozycyjnej do „szmalcownika”.

KIM JEST ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI?

Zdzisław Krasnodębski to polski socjolog, filozof społeczny, publicysta oraz doktor habilitowany nauk humanistycznych. W latach 1999–2006 był powoływany w skład Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk, w latach 2007–2010 i 2015 był członkiem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, a w latach 2007-2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010 roku prezydent Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju.

W 2014 roku wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS. Zdobył 96 292 głosy i uzyskał mandat eurodeputowanego.

Źródło:
Twitter, Wikipedia, Niezależna.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.