Connect with us

Parlament Europejski

RMF FM ujawnia kulisy wyboru Krasnodębskiego. Europosłowie PO chcieli z niego zrobić faszystę?

Dodano

dnia

Wikimedia/Foto-AG Gymnasium Melle

Katarzyna Szymańska-Borginon, korespondentka rozgłośni RMF FM w Brukseli, opisała kulisy głosowania na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Okazało się, że wybranemu na to stanowisko Zdzisławowi Krasnodębskiemu z PiS chcieli zaszkodzić europosłowie PO.

Dziennikarka opisuje, że europosłowie PO kolportowali w PE wydruki wpisów Krasnodębskiego, który europoseł publikował na Twitterze. Miało z nich wynikać, że profesor ma poglądy… faszystowskie – podaje korespondentka RMF FM. Szymańska Borginon przyznaje, że według jej informacji prym w całej akcji wiodła Róża Thun, która raczej nie ukrywa, iż z eurodeputowanymi PiS jest jej nie po drodze.

Korespondentka RMF FM w Brukseli zdradza, że po akcji mającej na celu skompromitowanie Krasnodębskiego doszło do debaty w grupie europejskich socjalistów. Tam polityka bronić miał Bogusław Liberadzki, europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Sytuacja była więc absurdalna, bo prawicowego polityka bronili polscy socjaliści – informuje.

KRASNODĘBSKI NOWYM WICEPRZEWODNICZĄCYM PE

Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, został nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Jego rywalem w walce o funkcję wiceprzewodniczącego PE był estoński polityk frakcji Zielonych, Indrek Tarand. W głosowaniu Polak zdobył jednak większą liczbę głosów. Naszego rodaka poparło 276 eurodeputowanych, zaś Estończyka – 193.

Zdzisław Krasnodębski zastąpił na stanowisku wiceprzewodniczącego UE innego europosła PiS, Ryszarda Czarneckiego. Ten 7 lutego został odwołany z piastowanej funkcji. Za odwołaniem polskiego polityka głosowało wówczas 447 europosłów, przeciwko było 196, zaś wstrzymało się 30.

Odwołanie Czarneckiego związane było z jego wypowiedzią dla portalu Niezależna.pl. Polityk komentował udział europosłanki Platformy Obywatelskiej, Róży Thun, w reportażu niemieckiej telewizji ARD. Były wiceprzewodniczący PE porównał przedstawicielkę partii opozycyjnej do „szmalcownika”.

Czytaj także: Zdzisław Krasnodębski nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego

Źródło:
RMF FM, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.