Connect with us

Polska

Leszek Miller chce zmiany ordynacji wyborczej. Wystartuje do PE? „Nie mogę powiedzieć od razu „nie”

Dodano

dnia

Leszek Miller/fot. SejmLog
Leszek Miller/fot. SejmLog

Były premier był gościem rozmowy Jacka Prusinowskiego w „Sednie sprawy” na antenie Radia Plus. Dyskusja dotyczyła nie tylko propozycji nowego budżetu Unii Europejskiej, ale także ewentualnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„To jest oczywiście pierwsza propozycja, która otwiera pole do negocjacji. Od negocjatorów będzie zależało, jakie będą końcowe propozycje. Z doświadczenia wiem, że te końcowe nie będą się wiele różnić od tych wstępnych. W dużej części te zasady naliczania środków są sztywne. One zostały zapisane w traktacie akcesyjnym, który miałem zaszczyt podpisać, natomiast zawsze jakiś margines jest możliwy. W dużym stopniu to zależy od tego, jakie grupy nacisku powstają” – mówił Leszek Miller o negocjacjach wokół nowego budżetu UE.

 

Miller w wyborach do Parlamentu Europejskiego? 

„Dzisiaj w ogóle nie dyskutujemy o wyborach do Parlamentu Europejskiego, tylko do samorządów lokalnych. Uważam, że przyszedł czas, żeby zmienić ordynację wyborczą, która wyczerpała swoje możliwości” – przekonywał były premier.

„Nie wiem jeszcze czy rozważam start do Parlamentu Europejskiego. Jeżeli słyszę, że Włodzimierz Czarzasty apeluje do wszystkich byłych premierów z SLD, żeby startowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ja nie mogę powiedzieć od razu „nie”” – podkreślił Leszek Miller.

„To byłoby nieprzyjemne w stosunku do przewodniczącego. Muszę z nim porozmawiać, muszę to przemyśleć. Gdyby była inna ordynacja wyborcza, mnie i moim kolegom to ułatwiłoby decyzję” – mówił. 

Źródło:
Radio Plus

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.