Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki odwołał trzech wiceministrów

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Premiera

Jarosław Pinkas, Kazimierz Smoliński i Tomasz Żuchowski – to trzej wiceministrowie, którzy stracili swoje stanowiska. Ich dymisje podpisał przed wylotem do Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Informacja o odwołaniu trzech wiceministrów została potwierdzona przez dziennikarzy portalu wPolityce.pl oraz rozgłośni radiowej RMF FM.

Czym zajmowali się byli już wiceministrowie? Jarosław Pinkas pełnił funkcję sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, a Kazimierz Smoliński i Tomasz Żuchowski byli sekretarzami stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Odwołanie wiceministrów ze stanowisk to efekt polityki, której realizację zapowiedział 5 marca Mateusz Morawiecki. Podczas konferencji prasowej premier oświadczył, że zamierza przeprowadzić redukcję na stanowiskach wiceministerialnych. Dodał również, że zlikwiduje nagrody oraz dla ministrów i wiceministrów.

„Zaczynamy od siebie, od składu ministrów i wiceministrów. Mamy dzisiaj 126 osób na stanowiskach ministerialnych i wiceministerialnych, sekretarzy i podsekretarzy stanu i w ciągu paru miesięcy, 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zmniejszyć, zredukować o 20-25%, co najmniej o 20%. Znacząco zmniejszyć liczbę wiceministrów na pozycjach sekretarzy i podsekretarzy stanu” – mówił Morawiecki podczas konferencji.

 

Źródło:
wPolityce.pl, RMF FM, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.