Connect with us

Polska

Młodzież Wszechpolska spaliła kukłę Ryszarda Petru

Dodano

dnia

Pod Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Młodzież Wszechpolska urządziła happening, w którym spłonęła kukła z wizerunkiem Ryszarda Petru. Działacze MW podkreślali, że w symboliczny sposób chcą pożegnać zimę, akcentując przy tym porażkę Ryszarda Petru na scenie politycznej.

„Szanowni Państwo, dzień 21 marca jest kalendarzowym rozpoczęciem wiosny. Tradycja ludowa głosi, iż należy tego dnia utopić marzannę celem symbolicznego pożegnania zimy. Białostocka Młodzież Wszechpolska organizuje w związku z tym happening, którego głównym punktem będzie spalenie kukły-marzanny z podobizną Ryszarda Petru” – pisał Bartosz Sokołowski, lider białostockiej MW w zaproszeniu dla mediów.

„Happening Młodzieży Wszechpolskiej połączony ze spaleniem kukły Ryszarda Petru odbędzie się o godzinie 16:30 przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy Państwa zarówno na konferencję prasową poprzedzającą happening oraz do zrelacjonowania palenia marzanny z podobizną Petru. To symboliczne zaakcentowanie porażki Ryszarda Petru na scenie politycznej. Szereg kompromitujących wpadek, drastyczny spadek poparcia Nowoczesnej, a w konsekwencji utrata przywództwa w partii, próby dyskredytacji rządu na arenie międzynarodowej oraz osławiona wyprawa na Maderę z kochanką doprowadziły do totalnie groteskowego postrzegania Ryszarda Petru zarówno przez polityków jak i polskie społeczeństwo. To zdecydowanie główny przegrany ostatnich miesięcy” – czytamy w materiale opublikowanym na twitterze Ryszarda Petru.

 

Kukły Petru, Sikorskiego, Kaczyńskiego i SMS-y z groźbami

„Wielokrotnie podkreślałem na konferencji prasowej i w trakcie trwania happeningu, że spalenie kukły ma charakter symboliczny i jest ukoronowaniem porażek, których Ryszard Petru jest sam sobie winien. Za rządów Platformy Obywatelskiej paliliśmy kukłę Radosława Sikorskiego. A przecież nie tak dawno, pod Sejmem palono kukłę Jarosława Kaczyńskiego. W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, na której odniosę się do tej sprawy. […] Przy okazji Ryszard Petru udostępnił mój numer telefonu i dziś dostałem już pierwsze SMS-y z groźbami” – mówił w rozmowie z SejmLog Bartosz Sokołowski – lider białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Sprawę zbada prokuratura

Ryszard Petru zareagował na happening białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej publikując na swoim profilu społecznościowym treść zaproszenia, wysłanego przez Bartosza Sokołowskiego, w którym znajdował się też jego numer telefonu. „Bartosz – chłopiec z Młodzieży Wszechpolskiej pali kukłę z moją podobizną. Oczekuję reakcji policji i prokuratury. Jeśli prokuratura nie zareaguje, złożę oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa” – napisał były przewodniczący .Nowoczesnej.

 

„Organizuje Pan pucze, szkaluje dobre imię Polski, lata na Maderę i porzuca własną partię, demagogicznie obniża etykę parlamentarną. To moja wina? Spalenie miało symboliczny charakter pożegnania zimy, a wraz z nią Pana z polskiej dystrybucji sceny politycznej” – napisał w odpowiedzi Bartosz Sokołowski.

 

Na decyzję Ryszarda Petru nie czekał białostocki poseł .Nowoczesnej – Krzysztof Truskolaski.

 

 

Źródło:
Bartosz Sokołowski/Twitter, Ryszard Petru/Twitter, Rozmowa SejmLoga z Bartoszem Sokołowskim

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.