Śledź nas na

Polska

Neumann o propozycjach Morawieckiego: „Próba wyjścia z kryzysu”

SejmLog

Opublikowany

-

Sławomir Neumann fot. Kancelaria Sejmu - Rafał Zambrzycki
Sławomir Neumann fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Polityk Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann był gościem programu „Kawa na Ławę” na antenie TVN24, gdzie wspólnie z politycznymi konkurentami komentował wczorajsze deklaracje, które padły podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. W jego opinii, przedstawione inicjatywy to jedynie próba wyjścia z kryzysu.

„Zamiast slajdów Morawieckiego mamy opowieści Morawieckiego. Ja przed dwoma laty słyszałem, ze w Polsce będzie jeździć milion samochodów elektrycznych i nie jeździ, że będą lux torpedy i nie jeżdżą, że ma być jakiś Centralny Port Lotniczy i innych centralnych rzeczy i tego nie ma. To była historyczna próba wyjścia z kryzysu, w jakim jest PiS. Po ujawnieniu nagród, szukano rozwiązania więc PR-owcy PiS-u wymyślili: „wyjdziemy z obietnicami” – stwierdził Sławomir Neumann w „Kawie na ławę”.

 

Neumann: „to kogutyzacja prawa”

Polityk Platformy Obywatelskiej odniósł się także do kwestii zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne posła ugrupowania, Stanisława Gawłowskiego. Jak przekonywał Sławomir Neumann, mamy do czynienia z „kogutyzacją prawa”, które chroni senatora Prawa i Sprawiedliwości, posła Tarczyńskiego, posła Jakiego, posła Kownackiego oraz posłankę Zwiercan, ale działa z pełną mocą, gdy mamy do czynienia  z którymś z posłów opozycji. „Wy chronicie swoich, a wszystkich innych oskarżacie” – mówił polityk.

Żródło :

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.