Connect with us

Polska

Ryszard Terlecki wyraził zgodę na wyjazd posłów do Turcji. Pozwolenia nie otrzymał tylko Sławomir Nitras

Dodano

dnia

Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Sławomir Nitras, poseł Platformy Obywatelskiej, poinformował za pośrednictwem Twittera, że wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, nie wyraził zgody na jego wyjazd do Turcji, gdzie miał uczestniczyć w misji obserwacyjnej podczas wyborów prezydenckich organizowanej przez OBWE.

Nitras umieścił na Twitterze oficjalny dokument, w którym znajduje się uzasadnienie dotyczące niewyrażenia zgody na wyjazd posła PO do Turcji.

„Miesiąc pan Terlecki musiał czekać, ale się doczekał. Zemsta mu smakuje zapewne. Dostałem kolejną karę. Na 3 miesiące obcięto mi pół pensji. Ta kara to nadużycie władzy. Podobnie jak zakaz uczestnictwa w pracach Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. To wszystko to dorobek jednego, wczorajszego dnia w Sejmie. Oceniam to jako dowód paniki, bezsilności i niskich walorów intelektualnych pana Terleckiego, jak również samego pana Kuchcińskiego” – napisał Nitras.

Nitras twierdzi, że decyzja Terleckiego jest zemstą za wystąpienie posła PO w Sejmie. Chodzi o tę wypowiedź dotyczącą obniżki pensji dla posłów:

Źródło:
Facebook, Twitter, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.