Connect with us

Polska

75. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Flagi w niemieckiej ambasadzie opuszczone do połowy [FOTO]

Dodano

dnia

Twitter/Rolf Nikel

Flagi w niemieckich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski zostały opuszczone do połowy masztów. Wszystko ze względu na 75. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.

19 kwietnia 2018 roku obchodzimy 75. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Zbrojne wystąpienie żydowskich podziemnych formacji zbrojnych na terenie warszawskiego getta trwało od 19 kwietnia do połowy maja 1943.

Powstanie było pierwszą było pierwszą akcją zbrojną podjętą przez polsko-żydowskie organizacje podziemne przeciwko niemieckiemu okupantowi. Było również pierwszym miejskim powstaniem w Europie znajdującej się pod okupacją hitlerowskich wojsk. Bezpośrednią przyczyną wybuchu powstania była decyzja o likwidacji warszawskiego getta. Była to część większego planu dotyczącego masowej eksterminacji europejskich Żydów.

W niemieckich placówkach dyplomatycznych flagi opuszczone do połowy masztu

Rolf Nikel, ambasador Niemiec w Polsce, zamieścił w serwisie Twitter fotografie niemieckich flag umieszczonych przed placówkami dyplomatycznymi w Polsce. Każda z nich jest opuszczona do połowy masztu. W ten sposób Niemcy, którzy krwawo stłumili powstanie, chcą oddać hołd swoim ofiarom.

„W hołdzie ofiarom Powstania w Getcie Warszawskim, na znak naszego bólu i wstydu, placówki dyplomatyczne Republiki Federalnej Niemiec w Polsce opuściły dzisiaj flagi do połowy masztu” – napisał Nikel.

Czytaj także: Andrzej Duda: gdy ktoś mówi o współodpowiedzialności polskiego państwa za Holokaust, rani nie tylko Polaków, ale także Żydów

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.