Connect with us

Polska

Biedroń cieszy się z wyniku w sondażu. Leszek Miller studzi emocje

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Robert Biedroń

Sondaż Kantar Millward Brown daje partii „Wiosna” Roberta Biedronia 14% poparcia. Polityk cieszy się z uzyskanego wyniku, jednak jego radość studzi były lider SLD, Leszek Miller.

W badaniu przeprowadzonym przez ośrodek Kantar Millward Brown najwyższy wynik uzyskała koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina), którą popiera 29% ankietowanych.

Druga pozycja przypadła koalicji PO-Nowoczesna (w ten sposób uwzględniono partie w sondażu, koalicja oficjalnie nie została zawiązana). Ugrupowania, według sondażu, mogą liczyć na 20% głosów.

Trzecią lokatę zajmuje nowopowstała partia Roberta Biedronia o nazwie Wiosna. Ugrupowanie, które na scenie politycznej oficjalnie znajduje się od niedziele popiera 14% badanych.

Czytaj także: Sondaż Kantar Millward Brown dla „Faktów TVN”. Liderem PiS, wysoki wynik Wiosny

Wynik, który uzyskała Wiosna ucieszył Roberta Biedronia.

– Wiosna dzięki Wam rozkwitła!!! – napisał polityk na Facebooku komentując sondaż.

Emocje i radość Biedronia studzi jednak Leszek Miller. Były lider SLD wskazuje, iż polityk nie powinien dzielić skóry na niedźwiedziu.

– Przestrogą dla partii Wiosna niech będzie taki fakt, że kiedy były poprzednie wybory do PE, powstała struktura Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. Pamiętam, że w pierwszym badaniu wykonanym przez tę samą pracownię, to ugrupowanie miało 17%, a skończyło na 3 z kawałkiem – powiedział Leszek Miller na antenie Polskiego Radia.

Źródło:
Facebook, Polskie Radio

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.