Connect with us

Polska

Cejrowski: Polacy żyją w iluzji, że mamy wolną Polskę

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/grzesiek

Wojciech Cejrowski, podróżnik, publicysta i komentator TVP Info, w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” ocenił, iż „Polacy żyją w iluzji, że mamy wolną Polskę”.

„Nie ma co reformować konstytucji Kwaśniewskiego, który jest komunistą i wiele lat służył Moskwie. Stare worki trzeba wywalić i wlać nowe wino w nowe bukłaki. Trzeba nowego, świeżego fermentu, trzeba nowej woli odbudowy państwa polskiego” – powiedział Cejrowski.

„Polacy na razie żyją w iluzji, że mamy wolność i wolną Polskę. A moim zdaniem, o wolność trzeba zawalczyć i ją odzyskać. Wtedy dopiero mielibyśmy szansę wybudować wolne państwo dla wolnych obywateli i PODMIOTÓW, suwerenów, a nie przedmiotów, którymi jesteśmy teraz” – dodał.

Cejrowski stwierdził również, że polskie władze nie powinny „reformować tworu zbudowanego przez sowieckiego okupanta”, lecz zacząć budowę polskiego państwa od nowa. “Barak trzeba rozwalić i zbudować całkiem nowy… pałac, całkiem nową Polskę, na fundamencie wolności, czyli na fundamencie Bożym” – oświadczył.

Cejrowski wielokrotnie krytycznie wypowiadał się na temat III RP. Szczególnie negatywnie oceniał wymiar sprawiedliwości. Jego hasło „wszystkich won” dotyczące usunięcia ze stanowisk sędziów, którzy orzekali również w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, zdobyło spory rozgłos w mediach społecznościowych.

Źródło:
Niedziela, medianarodowe.com

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.