Connect with us

Europa i Świat

Donald Trump spotkał się z Władimirem Putinem w Osace

Dodano

dnia

Fot. Kremlin.ru / Wikimedia

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin w piątek spotkali się w kualarach podczas szczytu państw G20. Tematem rozmów była sytuacja w Iranie,Syrii, Ukrainie oraz w Wenezueli. – poinformował Biały Dom.

Rozmowy trwały około godziny i na początku spotkania obu prezydentów doszło do żartobliwej sytuacji, gdzie jeden z dziennikarzy zapytał się prezydenta USA, czy porozmawia z Putinem na temat przyszłych wyborów w Stanach Zjednoczonych. Trump odpowiedział: ­ Tak, oczywiście, że to zrobię. Po czym zwrócił się bezpośrednio do Putina ze słowami: ­ Nie wtrącaj się w wybory.

Ponadto, prezydent Trump oznajmił, że z prezydentem Rosji mają „dobre relację” i wierzy, że dużo dobrego z tego wyniknie.

Ostatnie spotkanie pomiędzy szefami obu państw doszło w stolicy Finlandii w 2018 roku.

Putin zaprosił Trumpa na obchody 75-lecia zakończenia II wojny światowej

Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow poinformował tego samego dnia, że prezydent Putin zaprosił Donalda Trumpa na uroczystości związane z zakończeniem II wojny światowej, które odbędą się 9 maja 2020 roku. Pieskow powiedział dziennikarzom, że prezydent USA „przyjął pozytywnie zaproszenie i będzie oczekiwał na oficjalne zaproszenie.

W Rosji 9 maja jest obchodzony jako Dzień Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. W przyszłym roku będzie to 75. rocznica zwycięstwa państw koalicji nad III Rzeszą.

Źródło:
RT.com, TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.