Connect with us

Polska

Frans Timmermans na konferencji Wiosny: byłem ofiarą księdza-pedofila

Dodano

dnia

Frans Timmermans/© European Union 2017 - European Parliament
Frans Timmermans/© European Union 2017 - European Parliament

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, wziął udział w konferencji prasowej partii Wiosna. Unijny polityk przyznał, że w przeszłości był ofiarą księdza-pedofila.

„Mówię to jako ofiara pedofilii. Wybaczenie to jedna z najbardziej wyzwalających rzeczy, jakich doświadczyłem. Ale żeby tak się stało, sprawcy muszą przyznać się do winy i ponieść karę. A nie milczeć i być bezkarnymi” – powiedział Frans Timmermans podczas konferencji prasowej partii Wiosna w Warszawie. Unijnemu politykowi towarzyszył lider ugrupowania, Robert Biedroń.

„Ja także byłem ofiarą księdza-pedofila. I chciałbym teraz powiedzieć to wszystkim ofiarom: nie wstydźcie się. To nie jest wasza wina. Nie zrobiliście niczego złego. To wy jesteście ofiarami” – dodał Timmermans.

Polityk przyznał, że jest katolikiem, jednak dodał, że w Kościele nie ma miejsca na bezkarność. „Kościół katolicki jest moim kościołem. Wszystkie przypadki pedofilii muszą być dokładnie zbadane. Jeśli ktokolwiek dopuścił się zbrodni, jego miejsce jest w prokuraturze. Nie może być w nim miejsca na bezkarność” – oświadczył Frans Timmermans.

Jeszcze wcześniej Robert Biedroń, lider Wiosny, poparł Timmermansa, jako kandydata na szefa Komisji Europejskiej. „Jest z nami Frans Timmermans, wielki przyjaciel Polski. Człowiek, przez którego spać nie mogą Jarosław Kaczyński i Viktor Orban. Wiosna w pełni popiera jego kandydaturę na szefa Komisji Europejskiej” – powiedział lider lewicowego ugrupowania.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.