Connect with us

Polska

Frasyniuk w TVN24: „Nie odpuszczajcie chamom”

Dodano

dnia

Frasyniuk Władysław/fot. Tomasz Leśniowski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0
Frasyniuk Władysław/fot. Tomasz Leśniowski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Władysław Frasyniuk był gościem „Faktów po faktach” na antenie TVN24. W rozmowie z Piotrem Marciniakiem poruszył m.in. kwestię protestu opiekunów osób niepełnosprawnych, startu Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia oraz informacji o opuszczeniu .Nowoczesnej przez dwie posłanki.

„To rząd, który kłamie rano, w południe i wieczorem. To rząd, który próbuje tworzyć prawo na kolanie, jak się okazało chorym kolanie Jarosława Kaczyńskiego i dlatego mamy do czynienia z chorym prawem” – mówił Władysław Frasyniuk w rozmowie z Piotrem Marciniakiem w „Faktach po faktach” TVN24.

W mocnych słowach komentował także spór na linii protestujący w Sejmie-Prawo i Sprawiedliwość.

„Chamom się nigdy nie odpuszcza”

„To chamstwo, ale szczerze mówiąc, pogarda i chamstwo wobec obywateli przyspiesza upadek. Z tego punktu widzenia, uważam, zaciśnijmy zęby. Tym biednym matkom, które są w tej chwili w Sejmie, powiem: nie pękajcie, bądźcie twardzi. Moja postawa pokazuje, że warto być twardym i konsekwentnym i że ta władza naprawdę ustępuje tylko i wyłącznie wtedy, kiedy mamy do czynienia z konsekwentnym protestem” – mówił Frasyniuk.

„Współczuję wam serdecznie, nie odpuszczajcie chamom. Zwłaszcza chamom się nigdy nie odpuszcza” – stwierdził dobitnie.

O kandydaturze Ujazdowskiego

„To fantastyczny pomysł. To powiedziałbym pomysł, który mówi, że w polskiej rzeczywistości politycznej zdrada jest premiowana, że warto porzucić partię rządzącą, tym bardziej że się porzuca wtedy, wtedy, kiedy nie otrzymuje się żadnych stanowisk i wtedy taki polityczny ruch w kierunku Platformy gwarantuje silniejszą pozycję w nowej partii. Szczerze powiedziawszy, zawodowy polityk Kazimierz Ujazdowski wykonał prawidłowy ruch” – diagnozował Władysław Frasyniuk.

„Platforma ciągle kupowała zawodników w tych przedsezonowych czy w trakcie sezonu z różnych partii. Dziwię się członkom Platformy, że to poniżanie, ich ciężka praca – właściwie kierownictwo partii ma głęboko w kieszeni, i to tylnej kieszeni, że awansuje się ludzi, którzy zdradzą i porzucą. Nie rozumiem Grzegorza Schetyny, bo w ten sposób nie kupuje się nowego elektoratu. Przeciwnie, umacnia się takie przekonanie, że w polityce nie ma żadnych wartości, zasad, że się liczy doraźnie interes” – mówił na antenie TVN24.

Frasyniuk: Schetyna i Kaczyński podobni

„Szczerze powiedziawszy, Grzegorz Schetyna jest podobny do Jarosława Kaczyńskiego tylko mówi, że Kaczyńskiego grabią do PiS-u, a Platformy grabię będą grabiły do ogródka Platformy, że ich prezes jest gorszy od naszego prezesa. Właściwie nie widzę tu żadnej różnicy. Ujazdowski może być i ministrem PiS-u, i PO. Byle byłby ministrem” – stwierdził Władysław Frasyniuk w „Faktach po faktach”.

Koalicja na wartościach, nie listach

„Mam nadzieję, że obie posłanki odeszły w wyniku konfliktu wartości, a nie z powodu takich kalkulacji politycznych, jakie miał Kazimierz Ujazdowski. Więcej, mówię to do przywódców Nowoczesnej i przywódcy Platformy. Koalicja oparta tylko na listach, a nie na wartościach, to jest koalicja, która jest g***no warta” – mówił Władysław Frasyniuk, odnosząc się do dzisiejszej informacji o opuszczeniu klubu parlamentarnego .Nowoczesna posłanek: Joanny Scheuring-Wielgus oraz Joanny Schmidt.

Źródło:
TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.