Connect with us

Polska

Gasiuk-Pihowicz o Petru: nie potrafił pogodzić się z przegraną

Dodano

dnia

Kamila Gasiuk-Pihowicz/fot. profil posłanki na Facebook
Kamila Gasiuk-Pihowicz/fot. profil posłanki na Facebook

Dzień upłynął pod znakiem kolejnych politycznych roszad w .Nowoczesnej. Rezygnację z członkostwa w partii złożył jej założyciel, Ryszard Petru. Przewodnicząca Lubnauer na konferencji prasowej podkreślała, że to nie jest dobry moment na takie ruchy z uwagi na fakt, że ugrupowanie buduje „Koalicję Obywatelską”. Bardziej stanowcza w wypowiedziach była posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

„Szkoda, że niektórzy politycy kierują się własnymi ambicjami i że Ryszard Petru nie chce uczestniczyć w tym projekcie. Potrzebujemy drużyny. Musimy wykazać się dojrzałością, by budować koalicję. Jeszcze niedawno mówiło się o koalicji PSL-SLD, a dzisiaj istnieje tylko nasza koalicja Nowoczesnej z Platformą Obywatelską. Nie rozumiem ludzi, którzy dzisiaj swoje personale ambicje stawiają wyżej niż kluczowe dla Polski kwestie, a taką jest zbudowanie koalicji, która pokona PiS w najbliższych wyborach” – stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z wPolityce.pl.

„Ryszard Petru był członkiem zarządu .Nowoczesnej i był wielokrotnie zachęcany do współpracy. To smutne, że Ryszard nie potrafił pogodzić się z demokratycznym werdyktem i przegranymi wyborami w partii. Widać jak na dłoni, że przeważyły w nim osobiste ambicje i wybrał drogę politycznego solisty. Szkoda. To nie pomoże Koalicji Obywatelskiej” – zaznaczyła.

 

Źródło:
wPolityce

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.