Connect with us

Polska

Kukiz o Petru: „Jest geniuszem. Długi będzie spłacać Lubnauer”

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/fot. SejmLog
Paweł Kukiz/fot. SejmLog

„Danina solidarnościowa”, wybór prezydenta Warszawy oraz sytuacja w .Nowoczesnej – to tematy dzisiejszej rozmowy lidera ruchu Kukiz’15 w RMF FM.

„Petru, z którego tak często ludzie sobie kpią, jest geniuszem i tego nie doceniacie. Nowoczesna jest zadłużona po uszy. On po prostu odpiął znaczek, wyszedł z partii, która ma potężne długi, a długi będzie spłacać Lubnauer” – mówił Paweł Kukiz w RMF FM.

Kukiz o „Marszu Wolności”

„Pod bardzo mocnym wpływem salonów i na pewno też w jakiejś mierze manipulowana. Hasła wolności, które polegają na tym, że nie możemy oddać władzy, to cóż to jest za walka? Nie bardzo rozumiem, o co oni walczyli”- zaznaczył Kukiz.

„Gdyby wcześniej Platforma Obywatelska walczyła o zmianę Konstytucji w czasie swoich rządów, gdyby walczyła o zmianę ustroju państwa, wprowadzenie obywatelskich instrumentów kontroli nad władzą, odebranie przywilejów partyjnych, to wtedy może bym im uwierzył i z nimi szedł” – mówił lider ruchu Kukiz’15.

O „daninie solidarnościowej”

Premier Morawiecki zaproponował daninę solidarnościową, która ma polegać na tym, że rząd zabierze najbogatszym, a da biednym. Jestem zwolennikiem tego typu rozwiązania, pod warunkiem, że za podmiot najbogatszy uznamy władze państwa polskiego, bo to są miliardowe przychody. Niech się rząd opodatkuje, niech zlikwiduje powiatowe urzędy pracy, gabinety polityczne, subwencje partyjne i podatek od najbogatszych, od rządu idzie dla niepełnosprawnych” – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem Paweł Kukiz. 

O wyborach prezydenta Warszawy

Nie rozmawiałem jeszcze z panem Śpiewakiem. Miałem świetną kandydaturę. Niestety, kandydatura nie wyrażała zgody. Ma swoje zajęcia. Jest troszeczkę polityką zniesmaczona. Mówię o pani Annie Streżyńskiej, natomiast z tych kandydatów, którzy są dostrzegalni, ta kandydatura Śpiewaka wydaje się być kandydaturą dobrą. Wydaje mi się, że to jest chłopak, który przede wszystkim kocha miasto i który byłby w stanie temu miastu się poświęcić”.

„Poprę każdego przyzwoitego, uczciwego człowieka, który będzie chciał pracować dla obywateli – czy to dotyczy Warszawy, czy Łodzi” – mówił w RMF FM Paweł Kukiz.

 

Źródło:
RMF FM

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.