Connect with us

Polska

Georgette Mosbacher zabrała głos ws. konfliktu Polska-Izrael

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/U.S. Department of State

Gerogette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, zabrała głos ws. konfliktu dyplomatycznego na linii Polska-Izrael. Polityk opublikowała wpis na Twitterze.

Mateusz Morawiecki odwołał swoją wizytę na szczycie Grupy Wyszehradzkiej, a następnie udział całej polskiej delegacji w wydarzeniu. Ostatecznie do szczytu V4, który miał odbyć się w Izraelu, wcale nie doszło. Zamiast tego na miejsce udał się m.in. Viktor Orban, który na miejscu weźmie udział w rozmowach dwustronnych.

Wspomniane wydarzenia mają oczywiście związek z wypowiedzią szefa MSZ Izraela, Israela Katza, który podczas telewizyjnego wywiadu mówił, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Ta wypowiedź wywołała ogromne oburzenie nad Wisłą. Doprowadziła również do jawnego konfliktu dyplomatycznego na linii Polska-Izrael.

Teraz głos w całej sprawie zabrała ambasador USA w Polsce, Georgetta Mosbacher. Polityk opublikowała wpis na Twitterze.

– Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze jak wczorajsza wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza – napisała.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.