Connect with us

Polska

Gowin przestrzega Kuleszę. Poseł odpowiada wicepremierowi

Dodano

dnia

Jarosław Gowin/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Jarosław Gowin/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Jarosław Gowin, szef Porozumienia oraz wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego, był gościem Piotra Witwickiego na antenie Polsat News. Podczas rozmowy polityk zwrócił się bezpośrednio do Jakuba Kuleszy, posła oraz jednego z liderów Konfederacji.

Kilka dni temu Jarosław Gowin stwierdził, iż niektórzy z polityków Konfederacji są „pożytecznymi idiotami Moskwy”. Podczas środowej rozmowy z Piotrem Witwickim znów poruszono kwestię koalicji, która wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Polityk był już jednak mniej kategoryczny niż ostatnio. Przyznał nawet, że ceni niektórych polityków koalicji. W tym miejscu wskazał na Jakuba Kuleszę, młodego posła, który odszedł z Kukiz’15 i przystąpił do partii KORWiN. „Jest wielu ludzi w Konfederacji, których cenię, szanuję. Np. Jakub Kulesza, młody, bardzo zdolny” – powiedział wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Gowin, podczas swojego wystąpienia w programie, zwrócił się bezpośrednio do Kuleszy. Stwierdził, że chciałby go przestrzec przed działalność w koalicji Konfederacja. „Tym bardziej chciałbym go serdecznie przestrzec,żeby nie zadawał się z ludźmi, którzy uderzają w tony zbieżne z interesem propagandy rosyjskiej” – powiedział polityk.

Jakub Kulesza odpowiada

Jakub Kulesza postanowił odpowiedzieć Jarosławowi Gowinowi. Polityk zrobił to za pośrednictwem Twittera, gdzie zamieścił swój komentarz do słów ministra szkolnictwa wyższego.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.