Connect with us

Polska

Schetyna przygotowuje PO do wcześniejszych wyborów

SejmLog

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/fot. Platforma Obywatelska/CC BY-SA 2.0/Flickr
Grzegorz Schetyna/fot. Platforma Obywatelska/CC BY-SA 2.0/Flickr

Grzegorz Schetyna zdradził, że przygotowuje Platformę Obywatelską do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprzeczają jednak, jakoby rząd miał takie plany.

W programie „Fakty po Faktach” emitowanym na antenie TVN24 Grzegorz Schetyna przyznał, że przygotowuje swoją partię na wypadek rozpisania wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Polityk powiedział, że musi to robić, ponieważ zbliżający się rok „będzie wielką zagadką”.

Schetyna uważa, że w Prawie i Sprawiedliwości narastają konflikty wewnętrzne, które w końcu „muszą eksplodować”.

– Dlatego dojrzałość polityki musi być taka, że trzeba brać różne scenariusze pod uwagę, także przyspieszonych wyborów – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Politycy PiS zaprzeczają

Doniesienia o rzekomych wcześniejszych wyborach dementują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik partii, Beata Mazurek, twierdzi, że tekst, który na ten temat napisała „Gazeta Wyborcza”, „nie ma nic wspólnego z rzeczywistością”.

– Absolutnie nie będzie przyspieszonych wyborów. Sekwencja wyborcza jest taka, że najpierw mamy wybory do europarlamentu, potem mamy wybory do parlamentu polskiego. Budżet uchwalamy w styczniu. Dementuję te informacje jako kolejny polityk PiS-u – powiedziała.

W podobnym tonie wypowiedział się również prezydent Andrzeja Duda, który udzielił wywiadu serwisom WP.PL oraz 300polityka.pl.

– Dla mnie sytuacja parlamentarna jest sytuacją stabilną w tej chwili. Tak że osobiście nie mam takiego przekonania, żeby była jakaś podstawa do tego, żeby były wcześniejsze wybory parlamentarne. Natomiast oczywiście decyzja należy też do parlamentu – powiedział Andrzej Duda.

Źródło:
TVN24, 300polityka.pl, WP.PL

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.