Connect with us

Polska

Jacek Sutryk kandydatem na prezydenta Wrocławia z poparciem SLD i Nowoczesnej

Dodano

dnia

Wikimedia/ Królowalodu

To o czym mówiło się od dawna, ostatecznie zostało potwierdzone. Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, wystartuje w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Wrocławia. Poparcie otrzymał od środowiska obecnego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz dolnośląskich struktur SLD i Nowoczesnej.

Nieprzerwanie od 2002 roku, prezydentem stolicy Dolnego Śląska jest Rafał Dutkiewicz, który w listopadzie 2016 roku zadeklarował, iż nie wystartuje w kolejnych wyborach na stanowisko prezydenta Wrocławia. Jednakże nie przekreślał szans, iż z jego poparciem pojawi się nowy kandydat. Wiadomo już, że będzie to Jacek Sutryk.

„Urodziłem się, wychowałem i od dwunastu lat pracuję we Wrocławiu i dla Wrocławia. Znam się na tym mieście. Dlatego podjąłem decyzję, że będę kandydował w wyborach na prezydenta Wrocławia” – mówił Jacek Sutryk ogłaszając swój start w wyborach.

Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych również uzyskał poparcie ze strony lokalnych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Nowoczesnej, która kilka dni wcześniej wycofała swoją rekomendację dla parlamentarzysty i członka swojego ugrupowania Michała Jarosa, ubiegającego się również o urząd prezydenta Wrocławia.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, w ramach koalicji, SLD ma mieć zapewnione dwa pierwsze miejsca na liście wyborczej do rady miejskiej, z kolei Nowoczesna trzy.

Podczas Rozmowy Dnia w Radio Wrocław, zainteresowany dodał, że stworzono silne struktury pro samorządowe i pro miejskie. Zaznaczył, iż zaprasza do współpracy m.in. Platformę Obywatelską, która przedstawiła już swojego kandydata na prezydenta miasta, Kazimierza Michała Ujazdowskiego – „Do partnerstwa zapraszamy wszystkich – także kolegów i koleżanki z PO”.

Kim jest Jacek Sutryk?

Od urodzenia związany z Wrocławiem, z wykształcenia jest socjologiem. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W wieku 27 lat został Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Był działaczem w zarządzie Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Od 2011 roku pełni funkcję Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych. Odpowiada m.in za współpracę z organizacjami pozarządowymi, pomoc społeczną oraz zdrowie.

Poza Jackiem Sutrykiem i  Michałem Jarosem, w rywalizację o fotel prezydenta Wrocławia zadeklarowali:  Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Michał Ujazdowski z Platformy Obywatelskiej, Jerzy Michalak z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego oraz Robert Butwicki popierany przez Kornela Morawieckiego.

Źródło:
Gazeta Wrocławska, Radio Wrocław, Wirtualna Polska

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.