Connect with us

Polska

Janusz Korwin-Mikke: zlikwidować reżymowe szkoły

Dodano

dnia

Janusz Korwin-Mikke/fot. SejmLog

Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN oraz jeden z liderów koalicji Konfederacja, skomentował sprawę strajku nauczycieli. Polityk przedstawił swoją propozycję na wyjście z kłopotliwej sytuacji.

Informacja o tym, że strajk oficjalnie rozpocznie się 8 kwietnia została podana do publicznej wiadomości wczoraj przez szefa ZNP, Sławomira Broniarza. Napisał on na swoim profilu społecznościowym Twitter, że rozmowy z rządem nie poszły po myśli nauczycieli, w związku z czym należy rozpocząć protest.

„Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ. Zgodnie z uchwalą ZG ZNP od 8.04 zaczynamy strajk!!” – napisał wczoraj na Twitterze Sławomir Broniarz (pisownia oryginalna).

Ile potrwa protest? Tego nie wiadomo. Centrale związkowe nie podały bowiem żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Należy więc przyjąć, że strajk będzie prowadzony do odwołania.

Janusz Korwin-Mikke komentuje strajk nauczycieli

Głos ws. strajku nauczycieli zabrał Janusz Korwin-Mikke. Lider partii KORWiN przedstawił swój pomysł na rozwiązanie problemu.

„Żadne „podnoszenie pensum”. Zlikwidować reżymowe szkoły i wprowadzić „bon edukacyjny”, by każdego było stać na opłacenie prywatnej szkoły. A nauczyciel ma pracować tyle godzin, na ile umówi się z jej właścicielem” – napisał polityk.

„Jeden będzie chciał pracować 3 h i zarabiać mało – a drugi 8 h…” – dodał.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.