Connect with us

Polska

Joachim Brudziński oddaje się do dyspozycji Mateusza Morawieckiego

Dodano

dnia

Flickr/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Podczas wczorajszej dyskusji w Sejmie Joachim Brudziński oddał się do dyspozycji premiera Mateusza Morawieckiego. Szef MSWiA przyznał, że czuje odpowiedzialność w związku z atakiem na Pawła Adamowicza.

– Moja odpowiedzialność w tej sprawie jest oczywista. Przedstawiam wysokiej izbie informację na temat działań MSWiA po zabójstwie prezydenta Gdańska, która ma prawo mnie odwołać, i oddaje się do dyspozycji premiera. Za plecami kogokolwiek nie mam zamiaru się chować. Czuję się odpowiedzialny za to, co się stało – powiedział Joachim Brudziński.

Brudziński dodał również, że ws. ataku na Pawła Adamowicza trwa postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności związane z tragedią.

– Trwa kontrola w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jestem przekonany, że wszystkie okoliczności związane z tą tragedią będą wyjaśnione – powiedział minister.

Słowa szefa MSWiA chwalili politycy opozycji. Wśród nich m.in. Joanna Scheuring-Wielgus, która wyraziła przekonanie, że Brudziński będzie kontynuował swoją walkę z przestępcami posługującymi się mową nienawiści. Minister podjął takie działania po śmierci Pawła Adamowicza.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.