Connect with us

Polska

Lech Wałęsa apeluje do PSL

Dodano

dnia

Lech Wałęsa/fot. Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC BY 2.0
Lech Wałęsa/fot. Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC BY 2.0

Były prezydent Lech Wałęsa zwrócił się do działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego z apelem o dołączenie do Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej, które zawiązały koalicję na wybory samorządowe.

„Zwracam się ze szczególna prośbą do działaczy PSL. Zawsze byłem z Wami i wspierałem Wasze działania. Dziś proszę o Was o pójście do Wyborów razem z wszystkimi innymi przeciw PIS. Tego wymaga interes naszej Ojczyzny” – napisał na profilu społecznościowym Lech Wałęsa.

Były prezydent zwracał się wcześniej do polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, aby razem podjęły walkę z Prawem i Sprawiedliwością, które według sondaży wciąż cieszy się ponad czterdziestoprocentowym poparciem wśród respondentów.

 

PLATFORMA RAZEM Z .NOWOCZESNĄ

„Mamy przyjemność być razem tutaj, szefowie dwóch partii, które współpracują, są największymi partiami opozycyjnymi. Chcemy powiedzieć że jesteśmy po szeregu rozmów, budowania wspólnego spojrzenia, politycznego szczególnie w kontekście wyborów samorządowych. Chcemy zawiadomić, powiedzieć państwu, naszym wyborcom, że podjęliśmy decyzję o budowaniu koalicji wyborczej na wybory samorządowe. Te wybory do sejmików, które są solą tych wyborów, czymś najważniejszym, bo piszą mapę polityczną polskich województw” – przekonywał w styczniu Grzegorz Schetyna, na wspólnej konferencji z Katarzyną Lubnauer.

„Jesteśmy zdecydowani na współpracę i chcemy, jesteśmy przekonani że to droga, która połączy nasze ugrupowania, odpowie też na oczekiwania wyborców naszych partii, a także da szanse nam zbudować wspólny program, organizacyjnie taką formułę koalicyjną, która będzie otwarta dla innych partii i środowisk. Na tym nam bardzo zależy” – podkreślał.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ WCIĄŻ POZA ZASIĘGIEM

Według analizy danych sondażowych przygotowanej w formie zestawienia przez SejmLog, uwzględniającego średnie miesięczne poparcie dla ugrupowań politycznych – PiS wciąż znacznie przeważa nad politycznymi konkurentami. Średnie miesięczne poparcie w lutym 2018 r. dla poszczególnych ugrupowań prezentuje się następująco: Prawo i Sprawiedliwość – 43,3%, co dawałoby 278 mandatów w Sejmie RP,  Platforma Obywatelska – 19,5%, co dawałoby 112 mandatów, Kukiz’15 – 6,8%, co dawałoby 36 mandatów, Sojusz Lewicy Demokratycznej  – 5,8% – co dawałoby 21 mandatów, .Nowoczesna – 5,6%, co dawałoby 9 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,2%, co dawałoby 4 mandaty. Poza 5% progiem wyborczym znalazłyby się: Razem z poparciem 3.0% oraz Wolność z poparciem 1,8%. Zestawienie przygotowano w oparciu o sondaże z ośrodków:  CBOS, IBRiS, Pollster, IPSOS, Kantar Public, Estymator. 

Źródło:
Lech Wałęsa/Twitter, SejmLog.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.