Connect with us

Polska

List otwarty Jakuba Kuleszy do Theresy May „potępiający UK za mord sądowy dokonany na Alfiem Evansie”

Dodano

dnia

Jakub Kulesza, poseł klubu Kukiz’15 przedstawił dziś list otwarty do Theresy May „potępiający UK za mord sądowy dokonany na Alfiem Evansie”. Chodzi o głośną i kontrowersyjną sprawę z Wielkiej Brytanii. 20-letni rodzice Tom Evans i Kate James z Liverpoolu po konsultacji z lekarzami z Włoch postanowili zabrać swojego cierpiącego na epilepsję i ciągłe napady padaczkowe synka Alfiego Evansa i umieścić go w szpitalu Bambino Gesu.

Z ojcem Alfiego spotkał się sam Papież Franciszek. Obiecał zrobić wszystko w swojej mocy, aby pomóc rodzicom. Watykański szpital Bambino Gesu w Rzymie zgodził się przyjąć Alfiego. Włoski rząd postanowił nawet nadać mu obywatelstwo. Wszystko leżało już tylko w gestii brytyjskich władz i wymiaru sprawiedliwości. Ten jednak nie zgodził się na transport chłopca, tłumacząc to dobrem dziecka. Postanowiono o odłączeniu dziecka od aparatury podtrzymującej życie. Lekarze byli pewni, że Alfie nie przeżyje 3 minut, natomiast chłopiec nie poddał się i oddychał samodzielnie kilkanaście godzin. Po wielu prośbach rodziców i międzynarodowym poruszeniu postanowiono podać dziecku tlen i żywność. Podczas apelacji Sąd podtrzymał swoje stanowisko i zakazał dziecku opuszczenia szpitala Alder Hey w Wielkiej Brytanii.

W związku z powyższym poseł Jakub Kulesza wystosował do Pani Premier Theresy May list otwarty.

Jej Ekscelencja Theresa May

Premier Zjednoczonego Królestwa

Wasza Ekscelencjo,

Zwracam się do Waszej Ekscelencji jako mąż i ojciec czteromiesięcznego syna, który nie może pojąć tego, że w cywilizowanym kraju, jakim do tej pory wydawała się Wielka Brytania, w świetle prawa zakazuje się rodzicom ratowania życia ich niespełna dwuletniego dziecka Alfiego Evansa.

Śledząc z zapartym tchem doniesienia o kolejnych wyrokach bezdusznych sądów, które z niebywałą arogancją twierdzą, że w najlepszym interesie tego małego chłopca jest po prostu jak najszybciej umrzeć, zachodzę w głowę, co się stało z tym wspaniałym krajem, jakim kiedyś było Zjednoczone Królestwo? Jak do tego doszło, że państwo o tak wspaniałych i długich tradycjach demokratycznych i wolnościowych, kraj słynący ze swoich swobód i roztropnego, niezawisłego sądownictwa, kraj, który wydał na świat Williama Szekspira, Isaaca Newtona czy Florence Nightingale dokonuje właśnie na oczach całego świata bestialskiego mordu sądowego na bezbronnym niemowlaku?

Jest to tym bardziej niebywałe i niezrozumiałe, że brytyjska służba zdrowia, która wbrew lekarskiemu etosowi nie chce ratować życia swojego małego pacjenta, wcale nie musi tego robić, bo bardziej czuli na los Alfiego Włosi postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaproponowali swoją pomoc. Dlaczego więc brytyjski sąd, niczym organ najgorszych totalitarnych państw zakazuje wyjazdu chłopca do miejsca, w którym chcą mu pomóc? Kto dał tym sędziom prawo do tego, by nakazywać głodzenie tej bezbronnej istoty i uwięzienie jej w szpitalu w oczekiwaniu na jej śmierć? Czyżby Wielka Brytania, która w trakcie II Wojny Światowej toczyła niezłomny bój z nazistowskimi Niemcami, dziś po kilkudziesięciu latach została opanowana przez ideowych potomków tychże nazistów? Czy Brytyjczycy zapomnieli już o tym słynnym przemówieniu Churchilla, który zagrzewając swoich rodaków do walki z hitlerowcami mówił, że „od bitwy o Wielką Brytanię zależy przetrwanie cywilizacji chrześcijańskiej, brytyjski model życia oraz brytyjskie instytucje.” Bitwa ta toczona w najczarniejszej godzinie ludzkości, gdy Wielka Brytania stała niemal samotnie (przy wydatnej pomocy polskich pilotów) naprzeciw nazistowskiej tyranii, została wygrana. Wygląda jednak na to, że nadszedł czas by stoczyć ją ponownie, bo wartości do których odwoływał się wówczas Churchill są dziś ponownie zagrożone. Tym razem nie przez bombardujących brytyjskie miasta wrogów zewnętrznych, lecz przez barbarzyńców, którzy przejęli władzę w brytyjskim sądownictwie. Barbarzyńców pozostających pod wpływem radykalnych ideologii, piewców cywilizacji śmierci, aroganckich bandytów, którzy twierdzą, że wiedzą lepiej co leży w interesie małej, bezbronnej istoty.

Ignorując wolę rodziców, a także oferty pomocy ze strony włoskich lekarzy brytyjskie instytucje niebezpiecznie upodabniają się do organów totalitarnych państw. Wygląda na to, że niestety na naszych oczach realizują się wizje wybitnych brytyjskich autorów, którzy w swoich dziełach przestrzegali przed zbrodniczymi systemami społecznymi, że oto w Zjednoczonym Królestwie nadchodzi orwellowski Rok 1984 i rodzi się huxley’owski Nowy Wspaniały Świat. Skazując małego Alfiego na śmierć Wielka Brytania niniejszym stawia się poza nawiasem krajów cywilizowanych. Jeśli tak ma wyglądać „praworządność” w tym państwie, to dobrze się stało, że opuszcza ono Wspólnotę Europejską. Ze swoimi faszystowskimi, barbarzyńskimi obyczajami nie pasuje ono bowiem do kręgu cywilizacji zachodniej.

Z wyrazami szacunku

Jakub Kulesza

 

Interpelacja dotycząca „mordu sądowego”

W związku z głośną sprawą niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który wyrokami brytyjskich sądów został skazany na śmierć, na podstawie art. 20 Ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytanie: Czy państwo polskie ma przygotowane procedury działania na wypadek, gdyby podobny mord sądowy groził polskiemu obywatelowi znajdującemu się w obcym państwie?” – napisał poseł Jakub Kulesza w interpelacji.

Magister Stosunków Międzynarodowych. Konserwatysta oraz zwolennik wolnego rynku i demokracji bezpośredniej. Dyrektor biura poselskiego Pawła Szramki w Toruniu.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.