Connect with us

Polska

Lubnauer: PO wygasiła Koalicję Obywatelską

Dodano

dnia

Katarzyna Lubnauer/Grzegorz Schetyna/Marsz Wolności/fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC BY-SA 2.0
Katarzyna Lubnauer/Grzegorz Schetyna/Marsz Wolności/fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC BY-SA 2.0

Katarzyna Lubnauer w rozmowie z RMF FM przyznała, że w grudniu Platforma Obywatelska doprowadziła do wygaszenia Koalicji Obywatelskiej. Mowa o oczywiście o przejściu posłów Nowoczesnej i przyłączeniu ich do klubu PO.

– To, co się stało w grudniu niestety spowodowało, że można uznać śmiało, że Platforma Obywatelska wygasiła Koalicję Obywatelską. Teraz nie ma co się obrażać, nie ma co mieć fochów, nie ma co przepychać się, to nie jest czas na przepychanki, tylko jest czas na zbudowanie nowej koalicji, koalicji która może być na wybory europejskie, może ją nazwać Koalicją Europejską. Najlepiej, żeby była jak najszersza – powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej.

Lubnauer dodaje, że nigdy w opozycji nie było tak intensywnych rozmów, jak teraz.

– Regularnie rozmawiam czy z panem prezesem Kosiniakiem-Kamyszem, czy z panem przewodniczącym Włodzimierzem Czarzastym. Myślę, że główna odpowiedzialność, największa, spoczywa na liderze największej partii opozycji, jaką jest Platforma Obywatelska, na Grzegorzu Schetynie – inicjowanie rozmów, które mogą doprowadzić do rzeczywiście szerokiej koalicji. Nie ma co udawać. Platforma jest Platformą, Nowoczesna jest Nowoczesną, a Koalicja Obywatelska to jest porozumienie tych dwóch partii – powiedziała.

Przypomnijmy, w grudniu 2018 roku grupa posłów Nowoczesnej zdecydowała się opuścić klub, a następnie przenieść się do klubu PO. Ten po zasileniu go przez posłów Nowoczesnej natychmiast zmienił nazwę na „Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska”.

Szeregi Nowoczesnej opuściło wówczas siedmiu posłów. Wśród nich znaleźli się Kamila Gasiuk-Pihowicz (była szefowa klubu „N”), Marek Sowa, Michał Jaros, Kornelia Wróblewska, Paweł Kobyliński, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. Ponadto do PO dołączył też Piotr Misiło, który z Nowoczesnej został usunięty kilka dni wcześniej.

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.