Connect with us

Polska

Łukasz Rzepecki: Wiosna to Ruch Palikota bis

Dodano

dnia

Fot. transmisja z 62. posiedzenia Sejmu RP

Poseł Łukasz Rzepecki był gościem rozmowy Polskiego Radia 24, gdzie komentował zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których Kukiz’15 chce iść pod własnym szyldem, nie szukając koalicjanta. W rozmowie poruszono też wątek Roberta Biedronia.

Zdaniem parlamentarzysty, Kukiz’15 to dobra, wypracowana marka. Jak przekonywał Łukasz Rzepecki, głównym celem ruchu w Parlamencie Europejskim byłaby walka z biurokracją.

– Idziemy pod szyldem Kukiz’15, mamy bardzo dobrą markę, która jest wypracowana i znana obywatelom. Polacy wiedzą czego chcemy i jakie są nasze postulaty. To jest dla nas najważniejsze. Rozmawiamy z mieszkańcami różnych miejscowości i prosimy o głos w majowych wyborach. Walka z biurokracją europejską jest naszym głównym postulatem. Chcemy reformować Unię Europejską od wewnątrz

– mówił.

Wiosna przyszłym koalicjantem Platformy Obywatelskiej?

Jak przekonywał poseł Łukasz Rzepecki, obecna sytuacja na scenie politycznej przypomina tę z 2011 roku, kiedy Platformie Obywatelskiej „wymyślono” koalicjanta w postaci Janusza Palikota, którego jedynym z liderów był właśnie Robert Biedroń.

– Podobnie było w 2011 roku. PO wiedziała, że może nie rządzić razem z Polskim Stronnictwem Ludowym, że może zabraknąć „szabel” i wtedy wymyślono Janusza Palikota. Dzisiaj jest nim Robert Biedroń, który był przecież jednym z liderów Ruchu Palikota. Można powiedzieć, że Wiosna to Ruch Palikota bis

– ocenił Rzepecki.

Źródło:
Polskie Radio 24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.