Connect with us

Polska

Korwin-Mikke: Marek Jakubiak przystąpił do Konfederacji

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0
Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0

Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN, ogłosił za pośrednictwem Twittera, że Marek Jakubiak przystąpił do koalicji Konfederacja, która wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Saga związana z Markiem Jakubiakiem trwała kilka tygodni. O tym, że polityk może dołączyć do koalicji, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele partii KORWiN, Narodowcy oraz Grzegorz Braun, mówiło się bowiem od dłuższego czasu. W pewnym momencie nastąpiło jednak załamanie, a sam Jakubiak ogłosił, że do wyborów pójdzie wspólnie ze środowiskiem Marka Jurka.

Dziś doszło jednak do zaskakującego zwrotu akcji. Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN, poinformował bowiem, że Marek Jakubiak oraz przedstawiciele jego partii, dołączą do koalicji o nazwie Konfederacja.

– To już się rozniosło, więc potwierdzam: WCzc.Marek Jakubiak wraz z Federacją dla Rzeczypospolitej przystąpił do KONFEDERACJI. Gratuluję! Szkoda, że to tak długo trwało – napisał JKM na Twitterze.

Dołączenie Jakubiaka do Konfederacji oznacza, iż pod pójdzie on do wyborów do PE pod jednym szyldem wspólnie z partią KORWiN, Ruchem Narodowym, środowiskiem Grzegorza Brauna, Piotra Liroya-Marca oraz Kai Godek.

Czytaj także: Premier Morawiecki prosi nauczycieli o czas

AKTUALIZACJA

Marek Jakubiak oficjalnie dołączył do Konfederacji.

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.