Connect with us

Polska

Marek Jakubiak uważa, że Broniarza powinno się „odstawić” od negocjacji ws. strajku nauczycieli

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. SejmLog

Marek Jakubiak, poseł, przedstawiciel koalicji Konfederacja, zabrał głos ws. strajku nauczycieli. Polityk ocenił, iż od negocjacji ws. podwyżek dla pracowników placówek oświatowych powinien zostać odsunięty szef ZNP, Sławomir Broniarz.

Jakubiak stwierdził, że tak jak ZNP odsunęło od negocjacji minister Annę Zalewską, tak samo rząd powinien poprosić o odsunięcie Sławomira Broniarza, szefa ZNP. Poseł nazwał też Broniarza „człowiekiem demolką”.

„Sławomir Broniarz pojawia się tam, gdzie jest Platforma Obywatelska. To jest otwarcie drugiego frontu politycznego. Martwi mnie to, że zapominamy, ze demokracja ma swoje prawa i o tym, kto rządzi, decyduje nie ulica, a wybory. Tu nie ma przypadku” – stwierdził.

„Dziś do strajku wzywają ci, jak Platforma Obywatelska, którzy dla nauczycieli nic nie zrobili. Ich hipokryzja dziś polega na tym, że nie robiąc nic, krzyczą dziś do tych, którzy coś dla nauczycieli robią. Nauczyciele przegrają, bo w stawiają siebie ponad dzieci” – powiedział Marek Jakubiak na antenie radiowej „Trójki”.

„Uważam, że związki zawodowe służą do czego innego – nie do mówienia tylko o pieniądzach, ale o funkcjonowaniu pracownika w zakładzie pracy, o dbaniu o jego interes i bezpieczeństwo” – dodał nawiązując do decyzji central związkowych ZNP oraz FZZ, które nadal nie zdecydowały się podpisać porozumienia z rządem. Dotąd uczyniła to jedynie oświatowa „Solidarność”.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.