Connect with us

Polska

Rok rządu Morawieckiego. Polacy ocenili premiera [SONDAŻ]

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu

„Rzeczpospolita” opublikowała wyniki sondażu, który z okazji rok rządu Mateusza Morawieckiego przeprowadził ośrodek badania opinii IBRiS.

„Rz” opublikowała wyniki badania, które na jej zlecenie przeprowadził ośrodek badawczy IBRiS. Zapytano w nim Polaków o ocenę rządów Mateusza Morawieckiego. Okazuje się, iż pracę premiera pozytywnie ocenia 42,1% ankietowanych. 46,8% określa się z kolei przeciwnikami rządu Morawieckiego. Dziennikarze dziennika podkreślają, że Morawiecki cieszy się 3,2% wyższym poparciem, niż w okresie, gdy sprawował funkcję wicepremiera i ministra rozwoju.

Gazeta zwraca również uwagę na spadek notowań Beaty Szydło.

– Ubyło jej 9% pozytywnych i raczej pozytywnych. Negatywnych przybyło 6,5%. W efekcie była premier ma 36,4%wskazań pozytywnych i 49% negatywnych – czytamy na rp.pl.

LINK do źródła.

Rok rządu Mateusza Morawieckiego

7 grudnia 2017 roku, po rezygnacji z funkcji premiera Beaty Szydło (formalnie dymisję złożyła następnego dnia), rekomendował na to stanowisko Mateusza Morawieckiego. 8 grudnia Morawiecki został desygnowany przez prezydenta Andrzeja Dudę, a w dniu 11 grudnia powołany na stanowisko premiera RP. 12 grudnia 2017 Sejm udzielił jego rządowi wotum zaufania; za zagłosowało 243 posłów, przeciw oddano 192 głosy.

Wcześniej Mateusz Morawiecki pełnił funkcję ministra finansów oraz ministra rozwoju. Po otrzymaniu teki premiera sprawował swoje obowiązki do 9 stycznia 2018 roku. Wówczas, podczas rekonstrukcji rządu, ogłoszono, iż stanowisko ministra finansów obejmie Teresa Czerwińska, zaś pieczę nad resortem rozwoju sprawować będzie Jadwiga Emilewicz.

Źródło:
Rzeczpospolita
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.