Connect with us

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Nowe koło poselskie – Wolność i Skuteczni

Dodano

dnia

Posłowie Piotr Liroy-Marzec, Jakub Kulesza i Jacek Wilk podczas konferencji w Sejmie poinformowali o utworzeniu koła poselskiego Wolność i Skuteczni. Według deklaracji założycieli jest ono pokłosiem współpracy w wyborach samorządowych i w ich opinii kontynuacją procesu konfederowania środowisk wolnościowych i antysytemowych.

 

Według Jacka Wilka dzisiejszy dzień pokazał, że liderzy potrafią się porozumieć, że mają tę dojrzałość do szerokiej współpracy i to jest przede wszystkim bardzo silny sygnał dla tych wszystkich na tzw. „dołach”, działaczy, sympatyków, że to, na co tak długo czekali, czyli porozumienie, współpraca, w końcu się zaczyna.

Jakub Kulesza podkreślił, że założenie koła pokazuje, że antysystemowcy wzmacniają się nie przez podział, ale przez połączenie. Poprzez współpracę parlamentarną zamierzają zapraszać również innych partnerów do współpracy, której efektem mogłyby być kolejne sukcesy wyborcze. Posłowie koła będą walczyć o wiecej wolności i o państwo, którego urzędnicy służą obywatelom. Będą walczyć o każdą złotówkę, która jest odbierana obywatelom.

Poseł Liroy-Marzec zaprosił do zgłaszania się do oddziałów Wolności i odziałów Skutecznych w całym kraju.

 

Obecny na konferencji Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że idą walczyć o wolność, tym razem skutecznie.

Zapytany o to, czy rozmowy z innymi podmiotami mają dążyć do powstania nowej partii odpowiedział, że w przypadku wyborów do Europarlamentu myślą raczej o koalicji, ale wszystko jest możliwe.

 

Pierwszym postulatem zgłoszonym przez to Wolność i Skuteczni jest 1000+ ale w innej formie niż 500+.

„Nie będziemy nic dawać, tylko przestaniemy zabierać w zbyt wysokich podatkach – te pieniądze trafią więc do kieszeni Polaków szybciej i bez zbędnych kosztów biurokracji!”

Zgodnie z regulaminem sejmowym aby założyć koło poselskie konieczne jest minimum 3 posłów. Posłowie tworzący nowe koło do Sejmu kandydowali z list Kukiz’15.

Poniżej zapis video z konferencji.

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Przez 11 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.