Connect with us

Polska

Oświadczenie Janusza Korwin-Mikkego ws. zmiany nazwy partii Wolność

Dodano

dnia

Janusz Korwin-Mikke/fot. SejmLog

Janusz Korwin-Mikke wystosował oficjalne oświadczenie ws. zmiany nazwy partii Wolność. Ugrupowanie jest zmuszone powrócić do starej nazwy – KORWiN. Tak postanowił sąd.

O zmianie nazwy partii Wolność na KORWiN pisaliśmy już na SejmLogu. Tekst na ten temat znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Teraz oficjalne oświadczenie w całej sprawie wystosował prezes partii, Janusz Korwin-Mikke. Wcześniej bowiem w lakoniczny sposób wyjaśnił, dlaczego ugrupowanie musi wrócić do starej nazwy.

– Nazwa Partii została zmieniona na Kongresie w 2016 roku na WOLNOŚĆ. Jednak Sąd Rejestrowy podał w wątpliwość prawomocność tego aktu. W wyniku długiego trwania niewątpliwie słusznych i koniecznych procedur sądowych nie możemy być pewni, czy i kiedy ta zmiana zostanie w końcu uznana przez sąd – dlatego w ostatnich wyborach samorządowych poparliśmy KWW „WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE” – w przekonaniu, że sprawa wkrótce będzie miała finał – tłumaczy przewodniczący Wolności.

– Niestety sąd już ponad dwa lata zwleka z rejestracją. Nazwy nie zmieniamy, bo jest to nawet niemożliwe, i na użytek własny będziemy używać nazwy „WOLNOŚĆ”,  jednak w nadchodzących wyborach będziemy musieli używać zarejestrowanej nazwy, czyli „Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej – WOLNOŚĆ i Nadzieja” – w skrócie KORWiN. Mam nadzieję, że sądy uporają się z tym problemem w ciągu najbliższych dwóch lat – kończy.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.