Connect with us

Polska

Patryk Jaki wsparł protest opiekunów osób niepełnosprawnych

Dodano

dnia

Patryk Jaki 2 fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
Flickr/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości oraz kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, w programie „Graffiti” na antenie Polsat News przyznał, że popiera protest opiekunów osób niepełnosprawnych.

W rozmowie z Piotrem Witwickim, Jaki oświadczył, że „rozumie i wspiera” protest opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy od 18 kwietnia przebywają w Sejmie.

„W kwestii postulatów merytorycznych mają po prostu rację” – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Jaki dodał jednak, że nie podoba mu się „polityczna forma protestu”. Polityk uważa, że na tle protestujących „lansują się politycy”, którzy, według jego opinii, najchętniej nie pozwoliliby, aby część z dzieci strajkujących w ogóle się urodziła.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy nawiązał w ten sposób do wizyt u protestujących, posłów Nowoczesnej, którzy wspierali Czarny Protest.

Wiec poparcia dla protestujących

W piątek 27 kwietnia pod Sejmem zgromadziła się grupa osób, która wspiera protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych. Specjalnie dla państwa byliśmy tam z kamerą i relacjonowaliśmy wiec na żywo.

Źródło:
Polsat News, SejmLog

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.