Connect with us

Polska

Piotr Gliński do „Gazety Wyborczej”: robicie w Polsce szopkę od 30 lat

Dodano

dnia

Piotr Gliński fot. Kancelaria Sejmu - Krysztof Białoskórski

Piotr Gliński w ostrych słowach skomentował artykuł „Gazety Wyborczej”. Dziennikarze wspomnianego medium podali bowiem, że Ministerstwo Kultury ma za złe miastu Kraków, iż to ono jako pierwsze poinformowało o wpisaniu krakowskiej szopki na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

17 grudnia na stronie internetowej wyborcza.pl opublikowany został artykuł, z którego wynika, iż Ministerstwo Kultury ma za złe miastu Kraków, iż jego przedstawiciele jako pierwsi poinformowali o wpisaniu krakowskiej szopki na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ci zrobili to bowiem zaraz po zakończeniu obrad komitetu, który odbywały się na Mauritiusie.

– Razem z nami na Mauritiusie byli przedstawiciele Ministerstwa Kultury, siedzieliśmy obok siebie. Kiedy pojawiła się informacja o wpisie, nie usłyszeliśmy od nich, żeby wstrzymać się z przekazaniem wiadomości – powiedział w rozmowie z „GW”  przedstawiciel Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, które od 30 lat sprawuje opiekę nad miejskimi szopkami.

Cały tekst znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Piotr Gliński do „GW”: robicie szopkę od 30 lat

Doniesienia „GW” skomentował za pośrednictwem Twittera wicepremier oraz minister kultury, Piotr Gliński. Polityk użył mocnych słów.

– Gazeta Wyborcza jak zawsze kłamie pisząc o jakimś rzekomym konflikcie pomiędzy Krakowem a Ministrem @MKiDN_GOV_PL odnośnie szopek krakowskich. Szopkę to Wy robicie w Polsce od 30 lat…” – napisał Gliński.

Źródło:
wyborcza.pl, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.