Connect with us

Polska

PO domaga się dymisji Szydło i Rafalskiej. Mazurek: nie ma mowy o ich odwołaniu

Dodano

dnia

Wikimedia/P. Tracz/ KPRM

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma Obywatelska złoży wniosek o odwołanie wicepremier Beaty Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej. Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu oraz rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziała, że nie ma mowy o usunięciu ich z zajmowanych stanowisk.

Grzegorz Schetyna oświadczył, że PO pozostawiła w rezerwie budżetowej 656 mln zł na realizację wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w październiku 2014 roku orzekł, że uzależnienie świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej od wieku, w którym powstała niepełnosprawność podopiecznego, jest niezgodne z konstytucją.

Pytam od dwóch dni polityków PiS, premier Szydło, minister Rafalską, gdzie są te pieniądze. Co się z nimi stało? Co z nimi zrobiliście? I nie słyszę żadnej odpowiedzi. Będziemy pytać i będziemy namawiać wszystkich w Sejmie. Będziemy rozmawiać z protestującymi. To jest klasyczny obraz tego, co zrobił PiS w tej kwestii. Niczego nie zrobił, a teraz jeszcze w nieudolny sposób próbuje zepchnąć czy przesunąć odpowiedzialność na poprzedników” – mówił lider opozycyjnego ugrupowania.

Dzisiaj złożymy wniosek o wotum nieufności dla premier Szydło i minister Rafalskiej. To będzie związane z zaniechaniem realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego, które pozwoliłoby na wyjście z tej sytuacji” – dodał.

Mazurek: nie ma mowy o ich odwołaniu

Głos ws. zapowiedzi polityków PO zabrała rzecznik prasowa PiS oraz wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek. Przedstawicielka partii rządzącej kategorycznie oświadczyła, że nie ma mowy o odwołaniu Szydło i Rafalskiej z zajmowanych stanowisk.

Źródło:
300polityka.pl, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.