Connect with us

Polska

Poseł Wilk odchodzi z Kukiz’15

SejmLog

Dodano

dnia

Jacek Wilk
fot. Paweł Jaworski

Kilka dni temu w mediach pojawiły się doniesienia o zawieszeniu Jacka Wilka w prawach członka klubu poselskiego Kukiz’15. O sprawie osobiście informował Paweł Kukiz, który opublikował list Stanisława Żółtka, prezesa Kongresu Nowej Prawicy, który oskarżył Wilka o malwersacje finansowe. Teraz poseł postanowił opuścić szeregi klubu.

Dzisiaj poseł Jacek Wilk sam postanowił opuścić szeregi klubu Kukiz’15. Swoją decyzję ogłosił na Facebooku. Nie będę w żaden szerszy sposób komentował swojego wyjścia z Klubu K’15. Z Waszych listów i komentarzy widać aż nadto dobrze, że świetnie rozumiecie, iż ostatnie działania Prezydium Klubu (a potem ich brak) musiały skutkować utratą zaufania, a honor jest sprawą najwazniejszą. I na tym przestanę gdyż szczerze zależy mi na tym, aby ta speracja odbyła się w sposób jak najbardziej koleżeński, kulturalny i z klasą. – pisze Wilk.

Kolegom z Klubu dziękuję za wspólne dwa lata, a Pawłowi Kukizowi – dzięki któremu jestem w Sejmie – życzę samych sukcesów! Kto wie, może kiedyś spotkamy się we wspólnym, prawdziwie reformatorskim i antysocjalistycznym froncie… – dodał. 

Jacek Wilk do wpisu dodał obrazek przedstawiający logo partii Wolność, której prezesem jest Janusz Korwin-Mikke. To pod tym szyldem polityk będzie kontynuował swoją karierę polityczną. Już zapowiedział początek kampanii wyborczej. Mamy – wobec recydywy socjalizmu – coraz większą przestrzeń polityczną i powszechnie wyczuwalną potrzebę rządów Wolnosciowców. Dajemy nadzieję i wskazujemy drogę Młodej Polsce. To idealny moment by rozpocząć konsolidację i… kampanię wyborczą! – pisze dalej Wilk.

Kukiz zawiesza Wilka

Przypomnijmy, kilka dni temu Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku obszerne wyjaśnienie sytuacji sporządzone przez prezesa Kongresu Nowej Prawicy, Stanisława Żółtka. Dodał również informację o decyzji własnego klubu w przedmiocie zawieszenia Jacka Wilka. O sprawie pisaliśmy obszerniej TUTAJ.

Po zapoznaniu się pismem pana Żółtka, Prezydium Klubu Parlamentarnego K’15 w trybie pilnym podjęło decyzję, że poseł Wilk zostaje zawieszony w prawach członka Klubu do czasu złożenia wyjaśnień, które ( mam nadzieję ) oczyszczą go ze stawianych mu zarzutów. – czytamy na profilu Kukiza. Sprawa miała dotyczyć pożyczki, jaką Wilk zaciągnął z partyjnego depozytu na potrzeby swojej kampanii prezydenckiej. Pieniędzy miał nie oddać.

Z tą wersją nie zgadza się sam Wilk, który w opublikowanym oświadczeniu przekonywał, że działał zgodnie z zawartą umową. Dodał, że ostatecznie całą kwotę zaciągniętej pożyczki już zwrócił. Jacek Wilk wciąż pozostaje jednak członkiem partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.