Connect with us

Polska

Platforma i Nowoczesna prezentują porozumienie programowe „Bliżej ludzi”

SejmLog

Dodano

dnia

Platforma Obywatelska
fot. SejmLog

Dziś w Sejmie na wspólnej konferencji prasowej, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz partii Nowoczesna, przedstawili założenia programowe porozumienia „Bliżej ludzi”. „Mamy podobną filozofię myślenia o samorządzie. To porozumienie programowe otwiera nam drogę do porozumienia politycznego, który najprawdopodobniej zawrzemy na wybory samorządowe, sejmikowe” – przekonywali.

 

„Samorząd terytorialny to jeden z największych sukcesów Polski po 1989 roku i w roku 2018 być może czekają nas najważniejsze wybory samorządowe w historii wolnej Polski. Wybory, w których będziemy wybierać między Polską samorządną, samorządową, obywatelską a Polską scentralizowaną, zarządzaną przez partyjny aparat umiejscowiony na Nowogrodzkiej. Dlatego postanowiliśmy ze sobą rozmawiać, Platforma Obywatelska i Nowoczesna, i przygotowaliśmy manifest programowy, minimum programowe „Bliżej ludzi” dotyczące wyborów samorządowych” – deklarowali posłowie.

To są postulaty, z którymi Nowoczesna powstała, to są postulaty, które postuluje od dawna Platforma. Mamy podobną filozofię myślenia o samorządzie. To porozumienie programowe otwiera nam drogę do porozumienia politycznego, które najprawdopodobniej zawrzemy na wybory samorządowe, sejmikowe

– przekonywał poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Nasze porozumienie programowe, nasza koalicja ma być oparta na wartościach, twardym fundamencie i dlatego to porozumienie programowe, ten manifest, jest dla nas kluczowy. On nam odpowiada na zasadnicze pytanie: o co chcemy się bić w tych wyborach samorządowych, o jaką Polskę chcemy walczyć dla Polek i Polaków i jaką Polskę chcemy budować i jaką obronić przed centralistycznymi zapędami Jarosława Kaczyńskiego. Nasze porozumienie programowe to też świadectwo, że opozycja może się jednoczyć, może się porozumieć w bardzo ważnym, szczytnym celu, który w zasadzie sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em” – dodawał Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.