Connect with us

Polska

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO nie odwiedzi protestujących w Sejmie

Dodano

dnia

Wikimedia/Saeima

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli oświadczył, że nie odwiedzi protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych. Polityk przyznał, że nie wolno mu mieszać się w wewnętrzne sprawy Polski.

O to, czy Alli uda się do protestujących przewodniczącego ZP NATO zapytała sejmowa reporterka „Gazety Wyborczej”. „Szczerze mówiąc nie planuję takiej wizyty, uważam, że nie wolno mi w jakikolwiek sposób mieszać się w wewnętrzną sprawę Polski” – odparł polityk.

Pytanie padło podczas konferencji prasowej, która rozpoczęła wiosenną sesję Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Potrwa ona od 25 do 28 maja.

W sobotę odbędą się debaty w ramach: Komisji Cywilnego Wymiaru Bezpieczeństwa (CDS), Komisji Gospodarki i Bezpieczeństwa (ESC) oraz Komisji Politycznej (PC), na niedzielę zaplanowana jest m.in. dyskusja panelowa w Komisji Obrony i Bezpieczeństwa z udziałem m.in. szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Najważniejsza debata odbędzie się w poniedziałek, gdy podczas sesji plenarnej ZP NATO głos zabiorą prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli oraz marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski. Tematem przewodnim debaty będzie projekt deklaracji ws. potwierdzenia jedności i wiarygodności Sojuszu Północnoatlantyckiego podczas lipcowego szczytu, który odbędzie się w stolicy Belgii, Brukseli.

Czytaj także: Ruszyła sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Dziennikarz RMF FM: zostaliśmy odcięci od protestujących w Sejmie

 

Źródło:
TVP Info

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.