Connect with us

Polska

Agencja Informacyjna Polska Press: dotarliśmy do partyjnej ściągawki dla posłów PiS, wiemy, co będą mówić

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Agencja Informacyjna Polska Press podała, iż dotarła do wewnętrznego pisma Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o tzw. „przekaz dnia”, czyli ściągawkę dla posłów, którzy rozmawiają z przedstawicielami mediów.

„O chorobie prezesa mówić to, o proteście w Sejmie tamto, a o konflikcie z KE co innego. Agencja Informacyjna Polska Press dotarła do wewnętrznego pisma Prawa i Sprawiedliwości, w którym politykom tej partii wyjaśniono, co w najbliższym czasie mają mówić w rozmowach z dziennikarzami” – czytamy na stronie internetowej agencji.

Opublikowany dokument nosi tytuł: „”Brief specjalny do programów weekendowych 19-20.05.2018”. Przedstawiciele agencji dodają, że pomimo tego, iż pismo dotyczy poprzedniego tygodnia, stanowiska polityków partii rządzącej raczej się nie zmienią.

Ze wspomnianego pisma dowiadujemy się, że politycy partii rządzącej mają mówić m.in. o nagrodach dla ministrów w rządzie Beaty Szydło. „Posłowie, rozmawiając z dziennikarzami, mają mówić, że „wszystkie osoby, które są czynnymi politykami lub są w parlamencie przekazały nagrody na cele charytatywne”. Jak czytamy, „ten temat uważamy za zamknięty”. Następne trzy punkty dotyczą obniżek wynagrodzeń samorządowców oraz uposażeń posłów i prezydium Sejmu. „Nie działamy dla siebie. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji” – napisano” – czytamy.

W ściągawce dla polityków PiS znalazł się również temat protestu opiekunów osób niepełnosprawnych. W tej sprawie politycy partii mają mówić m.in. o wrażliwości rządu Mateusza Morawieckiego oraz daninie solidarnościowej.

W piśmie znajduje się również przekaz dotyczący choroby Jarosława Kaczyńskiego, który przebywa w szpitalu. Prezes PiS ma problemy z kolanem i niedawno przeszedł zabieg. „Przedostatni punkt dotyczy stanu zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Przyczyną pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym, jak długo tam będzie decydują lekarze” – czytamy.

Całą notatkę przeczytają państwo W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.