Connect with us

Polska

Scheuring-Wielgus u Roberta Mazurka w RMF FM. „Nigdy nie zajęła się pani problemem niepełnosprawnych” [WIDEO]

Dodano

dnia

YouTube/Fakty RMF FM

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka niezrzeszona, była gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie na antenie RMF FM. Jednym z tematów rozmowy był trwający w Sejmie protest osób niepełnosprawnych.

Podczas rozmowy Mazurek zapytał polityk, od kiedy zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych. Scheuring-Wielgus, która aktywnie angażuje się w trwający w Sejmie protest udzielając swojego wsparcia jego uczestnikom, odparła, że w zasadzie „od zawsze”. W tym momencie dziennikarz postanowił przytoczyć interpelacje oraz zapytania posłanki i wyłuskać ile z nich traktowało o problemach osób niepełnosprawnych.

„Mam tutaj przed sobą takie dwa zestawy list. Tu jest 67 interpelacji poselskich, które pani złożyła i 47 zapytań. Ile z nich dotyczy osób niepełnosprawnych?” – zapytał dziennikarz. „Dobrze, to ja teraz powiem naszym słuchaczom: proszę państwa, na 47 zapytań oraz na 67 interpelacji, którymi zajmowała się Joanna Scheuring-Wielgus, nie ma ani jednego dotyczącego niepełnosprawnych” – dodał po chwili. „Nigdy nie zajęła się pani problemem niepełnosprawnych” – zaznaczył.

Podczas rozmowy poruszona została także kwestia politycznej przynależności Scheuring-Wielgus. Posłanka przyznała, że na ten moment nie ma żadnych planów. „Moje plany jeżeli chodzi o funkcjonowanie w polityce kończą się na końcu dnia. Jest teraz protest osób niepełnosprawnych i w zasadzie tym się tylko i wyłącznie zajmuję. Dopóki, dopóty protest się nie skończy, nie mam na razie planów zakładania czegokolwiek i myślenia o czymkolwiek innym” – powiedziała.

Pytana o to, czy chciałaby powołać do życia koło poselskie, odparła: „Na razie jestem posłanką niezależną, ale rzeczywiście – żeby stworzyć koło potrzebne są trzy osoby i być może technicznie do tego dojdzie na następnym posiedzeniu Sejmu, ponieważ w momencie, gdy jestem w kole, mam możliwość wypowiadania się dłużej niż 6 minut”.

Źródło:
RMF FM, rmf24.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.